PDA

Zobacz pełną wersję : Obok a nie pod



andrzej61
03-02-2007, 21:55
Jak na pozycji usera gdzie daje się moduly, a także w artykułach wstawiaćszablony html, 2 moduły ale obok siebie a nie pod sobą.Gdzieś taki jest komponent że pisalo że to umożliwia żeby gazetowo układać, obok siebie. Ale obiło mi się o oczy i zapomniałem co to i gdzie to. :confused:

kalisto
03-02-2007, 22:50
wybacz, ale nic nie rozumiem.czy nie chodzi ci przypadkiem o szpalty?

andrzej61
03-02-2007, 23:05
Tak. A również, ponieważ można wstawiać moduły do artykułów za pomocą mosmodule i jeszcze coś jest do tego, ale dają te moduły pod sobą. A jak zrobić żeby obok czy w dowolnych układach. Poza tym jest opcjawstawiania szablonów html do artykułów, ale dziwne, bo tam sie otwiera okienko, (to jest w edytorze JCE0 i są tylko wybrane pliki z /image, podczas gdy z panelu tam htmla nie da się zassać bo podaje że ma być jpg czy gif, png. Jak się wsadzi htmla przez ftp, to i tak to okienko wyboru pliku w JCE nie widzi tego nowego pliku. Innymi słowy, jak wsadzić szablon html do artykułu

kalisto
05-02-2007, 09:39
Jeżeli to ma być na stronie głónej to wchodzisz sobie w menu-->mainmenu-->strona główna i tam w parametrach ustawiasz sobie ilość szpalt. a szablon html to chyba przez ikonkę html w edytorze co nie? wklejasz kod i z głowy.
pozdrawiam

andrzej61
05-02-2007, 12:12
Znalazlem te przełączanie szpalt. Tylko co to zmienia? Miałem na 2 ustawione a zmieniłem na 3 i nie widzę różnicy na stronie. Co to jest? Głównie chodzi mi o szpalty w pisanych artach zeby w kolumnach pisać. Ale przy okazji właśnie co to przestawienie ilości szpalt konkretnie zmienia?

zwiastun
05-02-2007, 12:22
Nie ma takiej opcji - formatowanie w kolumnach wymaga odpowiednich klas w arkuszu css i opisania tekstu kodem HTML

hINDUs
05-02-2007, 15:42
... lub też mniej elegancko; poprzez zastosowanie tabelek i wstawianie do nich tekstu - sporym minusem jest to że trzeba ręcznie łamać szpalty