PDA

Zobacz pełną wersję : Utworzenie prostego modułu - problem.



dejwidpierwszy
12-07-2013, 19:15
Witam! Korzystam z ksiązki "Joomla! Profesjonalne tworzenie stron WWW" Dan Rahmel . Jest przedtawiony tam sposob na utworzenie prostego modulu "Hello World" sama nazwa mowi,iz jest to podstawowe minimum. A wiec mam utworzyc dwa pliki mod_helloworld: php i xml.
Kod php:
<?php
* @version $Id: mod hellojoomla.php 5203 2007-03-27 01:42:10Z Danr $
* @package Joomla
* @copyright (C) 2007 Dan Rahmel, Wszystkie prawa zastrzeżone.
* @license GNU/GPL
* Prosty moduł wyświetlający powitanie Hello World
*/
/ / Zablokuj bezpośrednie uruchamianie
defined( '_JEXEC' ) or die( 'Brak dostępu' ):
echo JText::_( 'Hello World!' ):

a xml:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<install type="module" version="1.5.0">
<name>Hello World</name>
<author>Dan Rahmel</author>
<creationDate>Marzec 2007</creationDate>
<copyright>(C) 2007 Dan Rahmel, Wszystkie prawa zastrzeżone.</copyright>
<license>GNU/GPL</license>
<authorEmai1>admin@joomlajumpstart.org</authorEmail>
<authorurl>www.joomlajumpstart.org</authorUrl>
<version>1.0.0</version>
<description>Moduł Hello World</description>
<files>
<filename module="mod_helloworld">mod_helloworld.php</filename>
</files>
</install>

Kodowane jest oczywisce w utf-8 . Kiedy probuje instalowac na Joomli wyskakuje mi blad : " Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany." Spakowny .zip tak jak trzeba.
Przeszukałem wiele forów itp. Probowalem na rozne sposoby i poddaje sie. Prosze o pomoc.

KES
12-07-2013, 20:59
Tak z czystej ciekawości zapytam czemu uczysz się pisania modułów na wersjie Joomla! 1.5.x która jest juz nie wsperana?

Jeżeli zmienisz zdanie i chcesz się uczyć pisania modułów na Joomla 2.5.x i 3.1 to zostawiam Ci linki do dokumentacji:
Joomla 2.5.x (http://docs.joomla.org/J2.5:Creating_a_simple_module/Developing_a_Basic_Module)
Joomla 3.1 (http://docs.joomla.org/J3.1:Creating_a_simple_module/Developing_a_Basic_Module)

PS. Po wątku stwierdzam że piszesz go na Joomla! 1.5.x i instalujesz na 1.5.x
PS2. Czasem też nie pakujesz całego foldera w .zip? Należy spakować tylko pliki aby po rozpakowaniu .zipa Joomla miała bezpośredni dostęp do pliku .xml.

dejwidpierwszy
12-07-2013, 21:08
Powiem Ci szczerze,ze nie wiem. Poslucham sie Ciebie. Dzieki wielkie za rade i pomoc. Pewnie cos poknocilem. Pozdrawiam.