PDA

Zobacz pełną wersję : JoomShopping - usuniecie pól wymaganych



thordur
12-07-2013, 20:25
Ponieważ klientami mojego sklepu są dość często ludzie starsi, nie posiadający adresu email, chciałbym, aby podczas zamawiania nie musieli wpisywać w pozycjach "Adres dostawy" swoich maili. Niestety od strony panelu administracyjnego w zakładce "Pola rejestracyjne" pozycje "email" oraz "imię" nie można wyłączyć. Prosiłbym o pomoc w usunięciu tych pól (imie może zostać, chodzi głównie o usunięcie wymaganego adresu email).

Gall Anonim
12-07-2013, 22:06
Usunięcie jest możliwe o ile kojarzę tylko na poziomie Bazy Danych

thordur
12-07-2013, 22:39
Mogę prosić o podpowiedź jak to zrobić? Póki co udało mi sie wyrzucic wymagane pole do wpisywania adresu email podczas zamawiania w sklepie (plik com_jshopping/templates/default/checkout/adress.php). Niestety i tak pojawia się komunikat "Prosze wprowadzić prawidłowy adres email" po kliknieciu "Dalej".

Tor_
13-07-2013, 08:56
Sprawdz jeszcze w tym samym katalogu plik order.php .I potem components/com_jshopping/controllers/user.php .Komunikat o walidacji pewnie jest sprawdzany gdzieś w components/com_jshopping/js/validateForm.js .Szukaj aż znajdziesz :)

thordur
13-07-2013, 09:55
nie znam się na php czy js, więc to raczej chodzenie po omacku dla mnie. starałem się usunąć wszystkie elementy kodu, w których znajduje sie fraza "email", niestety nie przyniosło to rezultatu. ciągle pojawia się komunikat "Prosze wprowadzić prawidłowy adres email".

thordur
14-07-2013, 09:17
Prosiłbym jeszcze o jakieś sugestie w rozwiązaniu tego problemu.