PDA

Zobacz pełną wersję : Link w artykule - klasa hover



bartek1981
13-07-2013, 14:39
No właśnie. Mam taki kłopot. Odpala się strona. Klikam we właściwą pozycje pionowego menu. Wszystko gra, bo artykuł jest przypisany do tej pozycji menu. Chciałbym jednak, żeby link znajdujący się wewnątrz artykułu zmieniał kolor na inny po najechaniu myszką. W edytorze joomla już nadałem mu klasę.

W stylach template.css wpisałem:
.nazwa_klasy:hover { color:jakis } ale niestety nie działa. Podobnie chciałbym, żeby zmieniało się tło diva, w którym ten link się znajduje.

Ma ktoś jakis pomysł?

To jest adres strony:agencja.otwartedrzwi.pl Klikamy z lewej strony na dole w pozycję: List motywacyjny. Artykuł jest co prawda nie skończony, ale 5 linków już działa tzn. można w nie wejść. Teraz bym chiał, żeby zmieniały się style tych linków hoverem albo nawet żeby zmieniał się kolor tła tych kolorowych divów. Brakuje mi pomysłów jak to zrobić, żeby działało.

Edytor w joomla mam taki: CKEditor.

shadow21
13-07-2013, 16:06
Tutaj przykladowo masz podrkreslenie linka po najechaniu na niego kursorem:

.item-page div a:hover {
text-decoration: underline !important;
}

AndiC
13-07-2013, 16:42
Linia 958 - visited,
Linia 965 - hover to dla bocznego menu, plik template.css
Zmień "color: grey;" na dowolny jaki Ci pasuje.
Ale to zaledwie początek góry która jest przed Tobą w dobieraniu tylko samych kolorów menu.
Radzę zaprzyjaźnić się z narzędziami webmastera w przeglądarce, polecam Google Chrome bo jest bardzo przejrzyste do takich celów.