PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana domeny, adresu



mhonzik
13-07-2013, 23:33
Witam, odrazu zaznaczę, że jestem zielony w temacie. Więc czy ktoś będzie uprzejmy poprowadzić mnie w przeniesieniu strony zrobionej na joomla 1,5 z domeny X na domenę Y. Obydwie znajdują się na tym samym serwerze. Dodam, że domena na której znajduje się joomla właśnie wygasła.

pozdro

Bazyl
14-07-2013, 00:19
Witaj,


jestem zielony w temacie

Co ma Joomla! do zamiany domen?

Przecież strona się nie zmienia.
Podpinasz domenę drugą identycznie, jak pierwszą, tzn. ma wskazywać katalog ze stroną.

Tomek80
19-07-2013, 10:15
Zamiast grzebać w Joomla zmieniasz konfigurację swojej domeny. Joomla nie ma tu nic do rzeczy.

Łukasz W
23-07-2013, 12:21
Podepnę się pod temat.

Po awarii serwisu przeniosłem kopie ftp w podkatalog. Na domenie serwerze zmieniłem przekierowanie na daną stronę podkatalogu i działa. Ale tylko wizualnie. Wchodząc w zaplecze całkowicie wszystko się sypie (zrzut w załączeniu). Co prawda posiadam backup z Akeeby jednak nie za bardzo wiem jak się z niej przywraca. Wchodząc w panel strony znajdującego się w katalogu głównym wszystko jest ok.

6817

alex51
23-07-2013, 12:59
(...)Co prawda posiadam backup z Akeeby jednak nie za bardzo wiem jak się z niej przywraca. Wchodząc w panel strony znajdującego się w katalogu głównym wszystko jest ok. (...)
Tutaj (http://wiki.joomla.pl/Akeeba_Backup/Spis_tre%C5%9Bci) możesz się dowiedzieć.

Łukasz W
25-07-2013, 12:54
Dzięki alex51 za odpowiedz :) na pewno się przyda. Nasuwają się jednak kolejne pytania. Podczas próby ściagnięcia pliku *.jpa przez przeglądarkę wyskakuje monit:

"Pobieranie plików kopii zapasowej przez twoją przeglądarkę
może doprowadzić w pewnych okolicznościach do uszkodzenia
albo niekompletnych pobrań i dalszego niepowodzenia przywracania."

Rozumiem, że to tylko informacja ale czy jest możliwość pobrania tego pliku przez ftp??

alex51
25-07-2013, 12:57
Lepiej ściągać przez ftp, lokalizację pliku jpa znajdziesz w konfiguracji komponentu Akeeba, standardowo jest w administrator/components/com_akeeba/backup/

Łukasz W
26-08-2013, 19:44
Mam na serwerze w podkatalogu stronkę, czy przywracając witrynę za pomcą Akeeba Kickstart podkatalog pozostanie czy zostanie nadpisany?

zwiastun
26-08-2013, 20:47
A spróbuj może sam pomyśleć logicznie i odpowiedzieć sobie na to pytanie. Co się stanie, jeśli do katalogu, w którym masz podkatalogi i pliki swojej witryny zostanie wypakowane archiwum, w którym są te same podkatalogi i pliki?

Łukasz W
27-08-2013, 07:59
Zwiastun jeśli nie chcesz pomóc to proszę Cię nie rób tego, takie zachowanie nie przystoi administratorowi. Nie chodzi mi o te same katalogi a o katalog nie związany z witryną. Napiszę bardziej obrazowo aby nie było, iż nie myślę logicznie: archiwum zawiera katalogi "X" i "Y", na głównym katalogu mam także "Z" który zawiera inną stronę. Dalsza część pytania mam nadzieje zrozumiała. Po raz pierwszy przywracam za pomącą tego narzędzia stąd moje wątpliwości (dla niektórych mogą się wydawać idiotyczne jednak nie zamierzam spędzić kilka godzin na przywracanie czegoś co mi już działa). Pozdrawiam serdecznie i logicznie :)

zwiastun
27-08-2013, 16:28
Dziękuję Ci za pouczenie. Jeśli jeszcze będziesz kiedyś kogoś chciał pouczać, zastanów się
a) czy Tobie to przystoi w stosunku do tego kogoś, kogo chcesz pouczać,
b) czy przyczyna czyjejś reakcji nie tkwi w Twojej akcji; nawet jeśli sądzisz że napisałeś wyraźnie, o co Ci chodzi, to - niestety, nie napisałeś.
c) nie jesteś pierwszy, który pozwala sobie na taki adres, zdążyłem się przyzwyczaić. Pouczę Cię zatem - z całym szacunkiem - Młody lub Starszy lub nawet Bardzo Starszy Człowieku, że skoro zakładałem to forum i poświęcam mu każdego dnia od 8 lat po kilka godzin dziennie, to na pewno nie po to, żebym czy to ja, czy ktokolwiek inny, usiłujący pomóc, nakierować, podpowiedzieć, musiał czytać podobne impertynencje.
d) w mojej odpowiedzi została wyrażona precyzyjnie odpowiedź na Twoje niezbyt precyzyjne pytanie.
Skrypt kickstart.php rozpakowuje archiwum. Rozpakowanie nie powoduje usunięcia istniejących plików i katalogów, ale takie same pliki i katalogi nadpisuje. Zatem to, co masz dodatkowego, pozostanie nienaruszone.
Rozumiem, że chciałeś się upewnić, czy inne zasoby niż odtwarzana witryna, nie zostaną nadpisane. Ale należało to wyraźnie napisać.

Oczywiście, jeśli kopię sporządzałeś wcześniej na tym serwerze, z tej instalacji i nie wykluczyłeś podkatalogów obsługujących inną witrynę, to podczas rozpakowania archiwum te inne katalogi również zostaną nadpisane zarchiwizowaną wersją.

PS Zrób mi jeszcze tę przyjemność i zapoznaj się z Regulaminem Forum, aby na przyszłość ustrzec się wykroczenia, jakiego dopuściłeś się w tym wątku trzykrotnie i które tylko z uprzejmości i wyrozumiałości nie zostało Ci dotychczas wytknięte (zmiana tematyki wątku).

Łukasz W
27-08-2013, 19:36
Rozumiem, że chciałeś się upewnić, czy inne zasoby niż odtwarzana witryna, nie zostaną nadpisane. Ale należało to wyraźnie napisać

Nie można było tak od razu :) Nie czekając na odpowiedz zdecydowałem się przywrócić witrynę, za pierwszym razem co prawda się nie udało ale de facto katalog który nie był w archiwum pozostał.

Teraz gwoli wyjaśnienia: nie było moim zamiarem kogokolwiek pouczać, w mojej wypowiedzi nie padło takie wyrażenie a jedynie stwierdzenie, że szukam po prostu odpowiedzi na nurtujące mnie zagadnienie co do którego nie mam pewności. Zakładam, że po to forum istnieje aby dać odpowiedzi laikom (tak jak w moim opisanym wyżej przypadku) i aby żyło nam się lepiej. Jeśli uraziłem Cię swoją wypowiedzą w jakikolwiek sposób to wiedz, że szczerze przepraszam (i to bez podtekstów). Broniłem tylko swojej osoby przed osądami iż jestem "nienormalny" skoro takiej rzeczy nie wiem. Za zbudowanie forum i poświęcenie: chwałą Ci za to. Nie zamierzałem szukać sobie wrogów kiedykolwiek i gdziekolwiek i nie zamierzam. Pozostała kwestia wytykania: dziękuję za okazaną mi wyrozumiałość jednak na każdym forum rządzą się inne zasady z którymi człowiek nie oszukujmy się, nie rodzi :) Zatem nie mam nic przeciwko krótkiej wiadomości PW lub nakierowania gdyż człowiek całe życie się uczy i będzie uczył. Na tym zakończę off-topa. Pozdrawiam serdecznie

trzepiz
27-08-2013, 19:42
A na zakończenie polecam : http://wiki.joomla.pl/Akeeba_Backup/Spis_tre%C5%9Bci