PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.23



Testerr
14-07-2013, 11:30
Mam paczkę zip 1.5.9 - 1.5.26 stable patch Package - które pliki mam nie wgrywać przez FTP żeby mi ustawień nie poprzestawiało a zaktualizowało ? Gdy wgrywam wszystkie pliki Strona mi znika.

zwiastun
14-07-2013, 11:53
Użyj po prostu pakietu instalacyjnego joomla 1.5.26.

Testerr
14-07-2013, 12:30
Tak , ale chciałbym zaktualizować jak dawniej to było w zipach że można było łatkę doczytać i było , a kompletny pakiet instalacyjny pewnie mi podmieni wszystko co do tej pory mam. Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem , ale zaczynałem przygodę z joomla 1.5.9 i zawędrowałem aż do 1.5.26 - a że cofając do backupa , pozostałem na 1.5.23 - ponieważ długo nie korzystałem z joomli. Mam aktualnie stary serwis 1.5.23 oraz nowy 2.5.11 - chciałbym tylko ten stary pozostawić na wersji 1.5.26 ( mieć zaktualizowany ) do migracji którą kiedyś robiłem. Przypuszczam że pakiet instalacyjny mi coś podmieni nie tak , ponieważ to czysta instalacja.

alex51
14-07-2013, 12:40
Kompletny pakiet instalacyjny zmienia tylko zawartość plików systemowych Joomla!. Nie podejrzewam Cię o zmiany w plikach systemowych, ale jeśli faktycznie zmieniałeś coś w tych plikach, to aktualizacja cofnie te zmiany do poziomu wyjściowego. Aktualizowanie nie ma żadnego wpływu na instalowane dodatkowe rozszerzenia jak i nie zmieni niczego w treści i wyglądzie strony.

PeFik
14-07-2013, 14:13
Potwierdzam : treść strony zostanie zachowana, podobnie jak moduły czy komponenty.

Testerr
14-07-2013, 14:20
index.php tez mam wgrac ?

zwiastun
14-07-2013, 16:51
Nie wgrywasz tylko katalogu installation

Testerr
15-07-2013, 04:28
6785

Wgrałem folder "libraries" i powstaje mi takie coś , wszystko kumam zwiastun , ale coś się gubię dlaczego taki mam komunikat Zwiastun.Kurcze nigdy nie miałem problemów. :(

To link do mojego starego Serwisu Joomli 1.5.23 - http://centrumnet.xon.pl/index.php
To po migracji już 2.5.11 - http://centrumnet.xon.pl/testuj/

Stary nieaktualny , ale zależy mi by pozostał na 1.5.26
Zaczynając przygodę z 1.5.9 doprowadzając do 1.5.26 migrując dalej , aż do 2.5.11 - chyba coś już znaczy że czytając Wasze forum Zwiastun :) :up: ..i korzystając z Twojej wiecznie krótkiej i jasnej wypowiedzi , prosiłbym Cię o pomoc ewentualnie może byś zarzucił okiem co u mnie nie tak. Mam już smietnik w głowie :)

Testerr
19-08-2013, 00:02
Porusze jeszcze ten temat , albo coś mam źle w plikach , albo mi czegoś brakuje , chyba że w bazie danych coś nie tak.

Pozostałem dalej na Joomli 1.5.23 - nie udało mi się jej zaktualizować na 1.5.26 - wyskakują błędy gdy próbuję pakiet instalacyjny 1.5.26 użyć czy paczkę przejściową na 1.5.26 - uparłem się na tą aktualizację bo ten serwis chcę pozostawić na pamiątkę i wykorzystać jako stronę dodatkową. Ale zmigrować mi się udało przechodząc kroki 1.6 - 1.7 - 2.5 i jestem aktualnie na 2.5.14 robiąc wszystko prawie bezproblemowo korzystając z pomocy tego forum. Niestety Joomlli 1.5.23 jakoś nie potrafię na dziś dzień zaktualizować do 1.5.26. Co kiedyś robiłem od wersji 1.5.8 bodajże 1.5.9 już nie pamiętam i miałem zaktualizowane na 1.5.26 - tyle że backupa miałem nie zrobionego i musiałem cofnąć się do 1.5.23. Wymęczyłem z tak dużym opóźnieniem tą migrację i będę aktualizował teraz systematycznie.
Nie potrafię znaleźć błędu , albo coś przeoczyłęm - jedynie pozostaje mi komuś to zlecić to zadanie , nie zawracając głowy , wiem że coś jest nie tak gdy podmieniam folder libraries

alex51
19-08-2013, 07:16
W jaki sposób usiłujesz zrobić tą aktualizację? O jakich błędach wspomniałeś? Mam nadzieję, że nie próbujesz aktualizować Joomla!1.5 sposobem typowym dla Joomla!2.5, czyli przez instalator. W Joomla!1.5 do aktualizacji używało się paczek aktualizacyjnych lub kompletnych pakietów które wysyłane przez ftp nadpisywały istniejące pliki systemowe. Czyżby w trakcie nadpisywania przez ftp wyskakiwały Ci jakieś komunikaty?

Testerr
19-08-2013, 20:27
W jaki sposób usiłujesz zrobić tą aktualizację? O jakich błędach wspomniałeś? Mam nadzieję, że nie próbujesz aktualizować Joomla!1.5 sposobem typowym dla Joomla!2.5, czyli przez instalator. W Joomla!1.5 do aktualizacji używało się paczek aktualizacyjnych lub kompletnych pakietów które wysyłane przez ftp nadpisywały istniejące pliki systemowe. Czyżby w trakcie nadpisywania przez ftp wyskakiwały Ci jakieś komunikaty?

Z Joomla jestem dość długo , na pewno nie jestem laikiem panowie , ale również nie posiadam tego doświadczenia co Wy na co dzień. Poświęcam temu Forum tylko godzinę max 2 tygodniowo gdy tylko mam czas lub informacji szukam. Data mojej rejestracji mówi od kiedy zacząłem przygodę z Joomlą. Starałem się w sumie sam do wszystkiego dojść , z drobnymi pomocami widać to po ilości postów chociażby na całe 4 lata. Aktualizowałem naprawdę dużo razy alex51
Odpowiem teraz na Twoje pytania:

Aktualizację zawsze robiłem poprzez FTP , nie było wtedy takiej metody jak teraz ( co jest dużo prościej ) , miałem prawie każdą łatkę na komputerze tak jak Wasze Centrum w Plikowni. Z aktualizacjami nigdy nie miałem żadnych problemów , przechodziłem różnie aktualizacje 1.5.9 na 1.5.15 później na 1.5.17 aż do 1.5.26. Tak nadpisywane były i żadna łatka mnie nie zawiodła - katalog po katalogu wgrywałem aż do końca , nawet po 3 razy przeglądałem pliki czy chociaż jednego nie brakuję. Na dziś dzień pogubiłem się , albo mi czegoś brakuje , albo te aktualizacje są inne niż dawniej. Nie mam pojęcia. Przy FTP nie zauważyłem raczej żadnych komunikatów , a co do błędów to załącznik w poście 8 przykładowy.

Teraz aktualnie nad językami pracuje na nowej Joomli , oraz komentarze , video i flash ( na dziś dzień wszystko gra ).
Z modułami i komponentami też nie miewałem problemów - kiedyś i teraz .

Wiem alex51 że te paczki package dziwnie mi coś działają .
Mam paczke 1.5.0 to 1.5.26 , oraz 1.5.23 -> to 1.5.26 , nieważne jaką bym nie dorwał , nawet cały pełny pakiet 1.5.26 to pojawia mi się błąd i strona znika.

Dziś zrobię backupa po północy i zrobię jeszcze jeden eksperyment , chodź już przewiduje , że to nic nie da . No ale zobaczymy.
Jak coś , to podeśle kilka zalączników , no chyba że problem zostanie wyjaśniony.

Gall Anonim
20-08-2013, 00:40
Proponuję zainstaluj sobie Admin Tools'a i kliknij dwa razy to ci zaktualizuje automatycznie :-)

Testerr
20-08-2013, 08:52
Proponuję zainstaluj sobie Admin Tools'a i kliknij dwa razy to ci zaktualizuje automatycznie :-)

Dzięki , zainstalowałem to narzędzie - Core 2.2.6 - zainstalowało pomyślnie , oraz pakiet językowy - przy aktualizacji pojawiło się to , a nie chce już nic grzebać jak na razie.6910

EDIT:

Cofałem teraz backupa - strona znikła - coś pokombinuję jeszcze , co mi na myśl wpada , ale narzędzie bardzo dobre .

Gall Anonim
20-08-2013, 13:13
Wrzóć informację o błędzie do googla - może coś wyszuka, podejrzewam że nie ty pierwszy masz taki problem, niestety nie potrafię nawet odczytać ze zrzutu ekranmowego cotam jest napisane
:-)

Testerr
20-08-2013, 13:44
Wrzóć informację o błędzie do googla - może coś wyszuka, podejrzewam że nie ty pierwszy masz taki problem, niestety nie potrafię nawet odczytać ze zrzutu ekranmowego cotam jest napisane
:-)

Właśnie czytam w tym kierunku , domyślałem się i dalej się domyślam że może przez szablon - no nie mam pojęcia :(

Tak pisze na załączniku komunikat - could not upload templates/ja_purity/params.ini (https://www.google.pl/search?client=firefox-a&hs=KS6&rls=org.mozilla:pl:official&q=could+not+upload+templates/ja_purity/params.ini&spell=1&sa=X&ei=O1UTUsXkJMnPtAa40oHgCw&ved=0CCkQBSgA&biw=1280&bih=841)

Gall Anonim
20-08-2013, 14:12
No i tak jak myślałem - dzika ilość informacji po wpisaniu w google - dostałeś info że plik params.ini nie możezostać zaktualizowany
Sprawdż prawa dostępu
Pzdr

Testerr
20-08-2013, 20:54
Sprawdż prawa dostępu

No dobra , prawa dostępu , to dla mnie coś nowego w tej chwili , właśnie czytam w tym kierunku i mniej więcej w 50% wiem o co chodzi ,ale nie do końca.

Jak mogły mi się prawa dostępu zmienić , gdy wcześniej było dobrze ?
Kiedy te prawa dostępu ulegają zmianie ?
Czy jest to prosty sposób by to zmienić ?
Czy 100% przez to nie mogę zaktualizować Joomli ?


EDIT

ID Super Administratora świecił mi na czerwono komunikat , zmieniłem i teraz jest ok.

ID Super Administratora - Gratulacje! Używasz już bezpiecznego ID Super Administratora. Kliknij przycisk Wstecz, aby powrócić do strony panelu sterowania.

Przez to by też mogło być ?

owczykmarek@gmail.com
12-02-2015, 12:32
Którą wersje joomli wybrać pod prostą stronę taką jak ta :http://www.pompyciepla.center . Czy przeniesienie struktury sitemapy będzie ciężkie? Niechcem aby było to uciążliwe podczas użytkowania. proszę o odpowiedź.

pkosela
12-02-2015, 13:06
Którą wersje joomli wybrać pod prostą stronę taką jak ta :http://www.pompyciepla.center

Najnowszą


Czy przeniesienie struktury sitemapy będzie ciężkie?

Jeśli dobrze się domyślam, masz na myśli strukturę serwisu? 6 artykułów + 2 menu nie powinno być trudne do uzyskania nawet dla osoby początkującej w Joomla...


Niechcem aby było to uciążliwe podczas użytkowania.

Ja nie chcę, aby korzystanie z forum było uciążliwe, dlatego polecam przeczytanie regulaminu i stosowanie się do niego.
Szczególnie jesli chodzi o zakładanie nowych tematów.

owczykmarek@gmail.com
12-02-2015, 13:16
Dzięki za odpowiedź ale chodziło o uciążliwe korzystanie z cms.
Ponieważ raz miałem doczynienia z najnowszą joomlą i ciężko było dojść co i gdzie. a wersja 1.5 co o niej myślisz?
Gdzie znajdę ładne darmowe na joomle template. dzięki

pkosela
12-02-2015, 14:05
Dzięki za odpowiedź ale chodziło o uciążliwe korzystanie z cms.
A mi o forum.