PDA

Zobacz pełną wersję : Po kliknięciu czytaj więcej, moduły jak na stratowej



lukwol
15-07-2013, 23:45
Zainstalowałem dodatek Frontpage Slideshow na Joomli 3.1.1 na stronie http://beta.wroclawskakomunikacja.pl/ i mam jeden problem. Generalnie ten problem dotyczy każdych slajdów. Po kliknięciu "More" lub też "Czytaj więcej" w skrótach newsów pod slajdami otwiera się news, a u góry są również slajdy. Oczywiście zaznaczyłem opcję, aby były one pokazywane tylko na stronie głównej, ale chyba wszystkie artykuły wyświetlane na stronie głównej mają z nią jakieś powiązanie. Po zaznaczeniu tej opcji w joomli 1.5 miałem slajdy tylko na głównej, a nie w "pełnych" newsach. Czy zna ktoś sposób na to jak w Joomli 3.1.1 tak właśnie zrobić, aby slajdy były tylko i wyłącznie na stronie głównej, a nie również w newsach które są na głównej po kliknięciu "Czytaj więcej".

Bazyl
15-07-2013, 23:58
Hej,

Artykuły nie przypisane do żadnej pozycji w menu (ani ich kategorie) wyświetlają się jak przypisane do startowej.
Tak więc moduł przypisany do startowej jest cały czas widoczny...

lukwol
16-07-2013, 00:04
W joomli 1.5 tak nie było... Czyli w 3.1.1 nic się nie da zrobić, aby tego nie było?

Bazyl
16-07-2013, 00:08
Czytałeś moją wypowiedź?!

lukwol
16-07-2013, 00:15
Hmm... W sumie to zauważyłem to już wcześniej, ale przecież te artykuły na startowej mają swoją kategorię przypisaną do pozycji w menu górnym "Strona główna", a do innej ich nie można przypisać bo wtedy nie będą się pokazywały na głównej. Przepraszam jeśli czegoś nie rozumiem, ale proszę o dokładniejsze wytłumaczenie bo coś mi to nie wychodzi. :(

Bazyl
16-07-2013, 00:17
do innej ich nie można przypisać bo wtedy nie będą się pokazywały na głównej
Nie.
Na stronie głównej możesz wyświetlać artykuły z wielu kategorii. Wszystko zależy od ustawień w pozycji menu.
To podstawowe działanie Joomla!.

lukwol
16-07-2013, 00:33
Czyli muszę zrobić osobną kategorię artykułów które chcę mieć na głównej, przypisać ją do jakiejś pozycji w menu i nie przypisywać tej kategorii do pozycji menu "Strona główna"?

Bazyl
16-07-2013, 00:37
Prawie.

Kategorie robisz, jakie chcesz. Przypisujesz je do menu.
W pozycji menu, która wyświetla stronę główną określasz, co na tej głównej chcesz mieć.

Np. tylko wyróżnione artykuły z kategorii Alaska...

lukwol
16-07-2013, 01:12
Bardzo Ci dziękuję za pomoc i przepraszam za zamieszanie i Twoje zdenerwowanie, ale przechodzę na nową Joomlę i kilka rzeczy się tam zmieniło i wszystkiego jeszcze tak dobrze nie ogarniam. Ważne, że już mi się udało to ustawić. ;)

trzepiz
16-07-2013, 08:28
Zainteresuj się także rozszerzeniem Advanced Module Manager - dzięki niemu ustawienia modułów mają ogromne możliwości.
http://www.nonumber.nl/extensions/advancedmodulemanager

Wstępne ustawienie dla modułu przy pomocy Advanced Module Manager mogą wydać się nieco "zagmatwane" ale po godzinie ćwiczeń nie będziesz chciał już używać Joomla! bez tego rozszerzenia.