PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja Joomla 3.0.3 do 3.1.1



Allertec
18-07-2013, 01:06
NAtknąłem się na problem nie do przejścia dla mnie. Niestety. Próbuje zaktualizować Joomle z wercji 3.0.3 do 3.1.1 niestety instalacja łatki aktualizującej kończy się niepowodzeniem. Gdy próbuje ją zainstalować za pomocą instalacji z pliku przez ok. 1 min myśli i następnie przestaje i koniec działania. Żadnego komunikatu, ani informacji, poza tym co oczywiste Joomla się nie zaktualizowała. Próbowałem również wgrać joomle na serwer i dokonać instalacji poprzez ścieżkę dostępu oraz przez instalację ze źródła. Każda z tych metod ma taki sam finał.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

alex51
18-07-2013, 07:55
Pozostaje Ci zmienić hosting ale wcześniej możesz sprawdzić procedurę aktualizacji w środowisku lokalnym. Zrób kopię witryny komponentem akeeba i za jej pomocą zainstaluj w środowisku lokalnym wykorzystując do tego celu JAMP lub XAMPP. Zaktualizuj, zrób kopię akeeba zaktualizowanej wersji i zainstaluj na serwerze.

Allertec
18-07-2013, 09:55
Dane serwera:
Wersja bazy danych 5.5.9
PHP 5.4.13

Mógłbym prosić o dokładniejszy opis jak wykonać wyżej opisaną operację.

alex51
18-07-2013, 10:25
By nie powielać dostępnych informacji podaję źródło: Poradnik do Akeeba Backup. (http://wiki.joomla.pl/Akeeba_Backup)

Allertec
18-07-2013, 11:55
Niestety. Zrobiłem wszystko tak jak powinno być odpaliłem stronę na lokalnym serwerze i wtedy próbowałem ją zaktualizować. Wyświetliło mi wtedy komunikat:
"Pojawił się problem z wczytywaniem pliku na serwer"

Stachu_1988
17-09-2013, 01:45
Można prosić o kontynuowanie tematu ?
Mam ten sam problem. Joomla 3.0.3 i błąd przy aktualizacji za każdym razem. Proszę o pomoc

zwiastun
17-09-2013, 04:49
Są trzy drogi rozwiązania problemu:
1. Aktualizacja za pomocą funkcji automatycznej aktualizacji Joomla (po uprzednim wykonaniu kopi witryny).
2. Jeśli sposób pierwszy się nie powiedzie - sposób drugi: ręczna aktualizacja - instalujemy Joomla tak, jak instaluje się rozszerzenia.
3. Jeśli i ten sposób zawiedzie, odtwarzamy witrynę w optymalnym środowisku, np. na lokalnym serwerze testowym i dokonujemy aktualizacji pierwszą lub drugą metodą. Nastepnie wykonujemy kopię np. za pomocą Akeeba Backup i odtwarzamy z niej witrynę na serwerze.

Kontynuować temat, oczywiście można, tyle że samo stwierdzenie iż "Mam ten sam problem. Joomla 3.0.3 i błąd przy aktualizacji za każdym razem. " niewiele wnosi.
Co zrobiłeś, jakie wykonałeś kroki? Czy dokonywałeś aktualizacji w środowisku spełniającym wymagania Joomla? Czy podjąłeś próbę aktualizacji w zoptymalizowanym lokalnym srodowisku testowym?