PDA

Zobacz pełną wersję : AcePools tłumaczenie



Tor_
18-07-2013, 12:42
Witam wszystkich
Nie mogę zlokalizować w opublikowanym module AcePools nie przetłumaczonej frazy "vote" i "View detail" gdzie to jest? .Byłem przekonany że w "ogólnych plikach z językami" .Żeby się upewnić usunąłem wszystkie powiązane z nim pliki językowe .I o dziwo dalej tkwiło "vote" i "View detail"

alex51
18-07-2013, 12:48
Najprościej zlokalizować poszukiwaną frazę za pomocą wyszukiwarki oferowanej przez menadżer plików np. Total Commander: Polecenia=>Szukaj=>Znajdź tekst.
Frazę językową "View details" znalazłem w 2 lokalizacjach w pliku językowym modułu: extensions\mod_acepolls\language\en-GB.mod_acepolls.ini oraz w languages\site\en-GB.com_acepolls.ini.
Fraza "vote" dostępna jest również w plikach językowych, ale można ją też znaleźć w plikach default.php, m.in. dotyczących modułu: extensions\mod_acepolls\tmpl\default.php.
Obie frazy czekają na przetłumaczenie w pliku językowym: extensions\mod_acepolls\language\en-GB.mod_acepolls.ini, po przetłumaczeniu warto sprawdzić kodowanie, by było w Unicode utf-8 a nie w Windows 1250 (Europa Środkowa), a do tego polecam program Gżegżółka.

Tor_
18-07-2013, 13:55
Ok wiedziełem że w plikach językowych to jesst ale tłumaczenie widnieje po naciśnięciu "view detalis" w odrębnej odsłonie I tam wszystko jest przetłumaczone ,natomiast w opublikowanym module przycisk "vote" <input type="hidden" name="task" value="vote" /> dalej jest napis vote i tak samo link do szczegółów "View detail" też nie jest tłumaczony W plikach językowych przetłumaczyłem wszystko od a-z .I tak jak wspomniałem aby się upewnić czy na pewno ten napis "idzie" z pliku językowego po zainstalowaniu usunąłem pliki językowe tego komponentu i modułu z katalogów language na stronie i katalog administratora .Zgodnie z oczekiwaniami pokazał "łańcuchy" bez tłumaczenia same wartości ,ale napis vote został .Więc to nie może iść z pliku językowego .Tłumaczenie pobrałem ze strony oficjalnej

alex51
18-07-2013, 17:49
Tłumaczenie dostępne na stronie producenta dotyczy samego komponentu. Tłumaczenie modułu trzeba sobie napisać. Napisy, o których wspominasz dotyczą modułu a nie komponentu.

Tor_
19-07-2013, 08:50
Ok połapałem się w końcu .Teraz wszystko na swoim miejscu .Dzięki za wskazówki i udział w dyskusji

alex51
19-07-2013, 09:56
Jeżeli będziesz tłumaczyć te 16 wierszy w pliku języka angielskiego dla modułu mod_acepolls, to może rezultaty tłumaczenia wstawisz do naszej "plikowni" lub bezpośrednio prześlesz producentowi?

Tor_
19-07-2013, 10:22
Tłumaczyłem tylko ty 16 wierszy ,które widać na "froncie"

; Front-End
MOD_ACEPOLLS_POLL="Sonda"
MOD_ACEPOLLS_VOTE="Głosuj"
MOD_ACEPOLLS_PROCESSING="Przetwarzanie..."
MOD_ACEPOLLS_TOTAL_VOTES="Wszystkie głosy"
MOD_ACEPOLLS_PLEASE_SELECT_AN_OPTION="Proszę wybrać jakąś opcję"
MOD_ACEPOLLS_VIEW_DETAILS="Wyświetl szczegóły"
MOD_ACEPOLLS_ALREADY_VOTED="Już głosowałeś."
MOD_ACEPOLLS_PLEASE_REGISTER_TO_VOTE="Proszę się zarejestrować aby głosować."
MOD_ACEPOLLS_ONLY_ONE_VOTE_PER_USER="Tylko jeden głos na użytkownika."
MOD_ACEPOLLS_ONLY_ONE_VOTE_PER_IP="Tylko jeden głos na adres IP."
MOD_ACEPOLLS_ONLY_ONE_VOTE_PER_HOUR="Tylko jeden głos %u w tym czasie."
MOD_ACEPOLLS_VOTING_HAS_NOT_STARTED="Głosowanie na ta sondę jeszcze nie aktywne."
MOD_ACEPOLLS_IT_WILL_START_ON="Rozpocznie się"
MOD_ACEPOLLS_VOTING_HAS_ENDED="Głosowanie na tą sondę zakończone"
MOD_ACEPOLLS_ON="aktywne"
MOD_ACEPOLLS_READ_RELATED_ARTICLE="przeczytaj podobny artykuł"

alex51
19-07-2013, 13:17
No to front byłby załatwiony. Gdyby jeszcze wspólnymi siłami przetłumaczyć zaplecze, to po dodaniu instalatora mielibyśmy gotową paczkę z kompletnym tłumaczeniem. Za chwile dodam część fraz, które udało mi się przetłumaczyć a w tych wątpliwych liczę na pomoc bardziej obytych z językiem angielskim. Opracowanie pliku xml jak i spakowanie całej paczki też biorę na siebie. Na PW możesz mi podać swoje dane do wstawienia w xml.

PS.
Do korekty i uzupełnienia część tłumaczenia modułu do zaplecza. Dla ułatwienia pozostawiłem oryginalne frazy angielskie i obok nich polskie tłumaczenia.


; Back-end
MOD_ACEPOLLS_POLL_ID="Poll ID" - "ID Sondy"
MOD_ACEPOLLS_POLL_ID_DESC="Enter Poll ID to display" - "Wprowadź identyfikator sondy do wyświetlenia"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_RANDOM_POLL="Show random poll" - "Pokaż losową sondę"
MOD_ACEPOLLS_AJAX_VOTE="AJAX vote" "Głosowanie AJAX"
MOD_ACEPOLLS_AJAX_VOTE_DESC="When voting use AJAX (refreshes only the module not the whole page)" - Wykorzytanie AJAX podczas głosowania (odświeża tylko moduł, bez odświeżania całej strony)"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_POLL_TITLE="Show poll title" - "Pokaż tytuł sondy"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_POLL_TITLE_DESC="Show poll title in module" - "Pokaż tytuł sondy w module"
MOD_ACEPOLLS_ONLY_ONE_COLOR="One color for bars"
MOD_ACEPOLLS_ONLY_ONE_COLOR_DESC="If set to YES you must specify the color to be used for all bars below"
MOD_ACEPOLLS_BARS_COLOR="Bars color"
MOD_ACEPOLLS_BARS_COLOR_DESC="Color of the bars that show the result (Active only if above is YES)"
MOD_ACEPOLLS_BARS_BORDER_COLOR="Bars border color"
MOD_ACEPOLLS_BARS_BORDER_COLOR_DESC="Color of the borders around the bars"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_VIEW_DETAILS="Show view details link" - "Zobacz link do widoku szczegółów"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_VIEW_DETAILS_DESC="Show link to the detailed results for the poll" - "Pokaż link do szczegółowych wyników sondy"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_REL_ARTICLE="Show link to article" - "Pokaż link do artykułu"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_REL_ARTICLE_DESC="Show link to article" - "Pokaż link do artykułu"
MOD_ACEPOLLS_RELATED_ARTICLE_LINK="Related article link"
MOD_ACEPOLLS_RELATED_ARTICLE_LINK_DESC="Link to the related article"
MOD_ACEPOLLS_IN_NEW_WINDOW="Open article in new window" - "Otwórz artykuł w nowym oknie"
MOD_ACEPOLLS_IN_NEW_WINDOW_DESC="If yes, the link is opened in new window" - "Jeśli wybierzesz tak, link otwiera się w nowym oknie"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_TOTAL="Show number of votes" - "Pokaż liczbę głosów"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_TOTAL_DESC="Show total number of votes" - "Pokaż łączną liczbę głosów"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_MESSAGES="Show messages" - "Pokaż wiadomości"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_MESSAGES_DESC="Show information messages like: The poll has ended, you have voted etc." - "Pokaż wiadomości dotyczące tachich informacji jak: Ankieta została zakończona, tak głosowałem itp."
MOD_ACEPOLLS_SHOW_DETAILED_MESSAGES="Show detailed messages" - "Zobacz szczegółowe wiadomości"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_DETAILED_MESSAGES_DESC="Show more details like: Why user is not allowed to vote, publish dates of the poll etc... Show messages parameter must be YES" - "Pokaż więcej szczegółów takich jak: Dlaczego użytkownik nie może głosować, publikować w terminie tej sondzie itd. ... Pokaż wiadomości - parametr musi być TAK"
MOD_ACEPOLLS_MSG_DATE_FORMAT="Date format" - "Format daty"
MOD_ACEPOLLS_MSG_DATE_FORMAT_DESC="Date format in detailed messages" - "Format daty szczegółowych wiadomości"

Tor_
19-07-2013, 14:02
Moje skromne dodatki

; Back-end
MOD_ACEPOLLS_POLL_ID="ID sondy"
MOD_ACEPOLLS_POLL_ID_DESC="Wpisz identyfikator sondy, którą chcesz wyświetlać"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_RANDOM_POLL="Pokaż losową sondę"
MOD_ACEPOLLS_AJAX_VOTE="Głosowanie z wykorzystaniem AJAX"
MOD_ACEPOLLS_AJAX_VOTE_DESC="Jeśli Tak, podczas głosowania odświeżany będzie tylko moduł, bez odświeżania całej strony."
MOD_ACEPOLLS_SHOW_POLL_TITLE="Pokaż tytuł sondy""
MOD_ACEPOLLS_SHOW_POLL_TITLE_DESC="Pokaż tytuł sondy w module""
MOD_ACEPOLLS_ONLY_ONE_COLOR="Jeden kolor wskaźników rezultatu"
MOD_ACEPOLLS_ONLY_ONE_COLOR_DESC="Jeżeli zaznaczysz Tak, określ kolor wskaźników rezultatu poniżej"
MOD_ACEPOLLS_BARS_COLOR="Kolory wskaźników"
MOD_ACEPOLLS_BARS_COLOR_DESC="Kolory wskaźników, które pokazują rezultaty (aktywne tylko gdy zaznaczysz TAK)"
MOD_ACEPOLLS_BARS_BORDER_COLOR="Kolor obramowania wskaźników"
MOD_ACEPOLLS_BARS_BORDER_COLOR_DESC="Określ kolor obramowania"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_VIEW_DETAILS="Łącze do widoku szczegółów"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_VIEW_DETAILS_DESC="Pokaż łącze do szczegółowych wyników sondy"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_REL_ARTICLE="Łącze do artykułu"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_REL_ARTICLE_DESC="Pokaż łącze do artykułu"
MOD_ACEPOLLS_RELATED_ARTICLE_LINK="Odnośnik do artykułu"
MOD_ACEPOLLS_RELATED_ARTICLE_LINK_DESC="Łącze do pokrewnego artykułu"
MOD_ACEPOLLS_IN_NEW_WINDOW="Otwórz artykuł w nowym oknie"
MOD_ACEPOLLS_IN_NEW_WINDOW_DESC="Jeśli zaznaczysz Tak, łącze będzie otwierane w nowym oknie"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_TOTAL="Pokaż liczbę głosów"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_TOTAL_DESC="Pokaż łączną liczbę głosów""
MOD_ACEPOLLS_SHOW_MESSAGES="Pokaż wiadomości"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_MESSAGES_DESC=""Pokaż wiadomości dotyczące takich informacji jak: Ankieta została zakończona, tak głosowałem itp."
MOD_ACEPOLLS_SHOW_DETAILED_MESSAGES="Zobacz szczegółowe wiadomości"
MOD_ACEPOLLS_SHOW_DETAILED_MESSAGES_DESC="Pokaż więcej szczegółów takich jak: Dlaczego użytkownik nie może głosować, publikować w terminie tej sondzie itd. ... Pokaż wiadomości - parametr musi być TAK"
MOD_ACEPOLLS_MSG_DATE_FORMAT="Format daty"
MOD_ACEPOLLS_MSG_DATE_FORMAT_DESC="Format daty szczegółowych wiadomości"

zwiastun
19-07-2013, 14:26
Żeby niepotrzebnie nie mieszać - naniosłem poprawki w poście @Tor-a

alex51
19-07-2013, 15:39
Usunąłem kilka podwójnych znaków " i paczka instalacyjna jest gotowa (http://http://alex51.funpic.de/joomla/pl-PL.mod_acepolls_j25.zip), choć wskazane byłoby uzupełnić informacje w pliku xml o dane autora tłumaczenia.