PDA

Zobacz pełną wersję : Problem instalacja joomla 2.5 i 3.0 na home.pl



Dydek7
18-07-2013, 20:41
Prosze o pomoc. Cały dzien męcze się aby ruszyć z miejsca. Na początek próbowałem postawić strone na ver. 2.5 niestety przy instalacji na wyborze języka, po kliknięciu w dalej kółko młuciło i nic dalej. Przeszukałem fora, powyłączałem staty na home, jeszcze raz wrzuciłem pliki, sciaglem je z innego miejsca, cały czas to samo kółko kręci i nic dalej. Postanowiłem wiec, że sprobuje z 3.0 i tutaj beton. Poradziłem sobie szybko z małymi problemami (wyłączyć jakieś okienka, dodać plik ini i zmienić htaccess) niby jest ok wiec instalacja wita mnie strona gdzie mam wpisać nazwe str, wybrac nazwe dla admina haslo itd. Uzupełniam, klikam dalej i znowu ta sama bajka: pasek paskuje i paskuje- beton!

Proszę o jakieś sugestie bo już witki opadają:(

Dodam ze juz kiedys na tym serwerze stawialem dwie joomle (dwie strony na jednym serwie) działało super. Z pół roku temu usunołem obydwie, server stał "pusty" i teraz chce zrobic kolejna stronę a tu taka niemiła niespodzianka. Coś się pozmieniało z home.pl ?

alex51
19-07-2013, 08:17
Nie sądzisz, że po takim zawiłym przedstawieniu problemu otrzymasz satysfakcjonujące Cię wyjaśnienia? Przede wszystkim najpierw należy się kontaktować z supportem home.pl i jak będziesz mieć szczęście, to trafisz na konsultanta potrafiącego udzielić Ci pomocy. Celowo użyłem sformułowania o szczęściu, bo sam niedawno przekonałem się, że ulubioną formułką niektórych "suppertowców" z home.pl jest sugerowanie opisania problemu w @, a w sprawach dotyczących cms Joomla! wskazany jest kontakt z twórcami tego cms, bo hosting home.pl nie odpowiada za błędy w cms Joomla!. Usiłowano mi też wyjaśniać, że nie powinno się instalować Joomla! w głównym katalogu serwera lecz w dowolnie nazywanych podkatalogach. Ponieważ to wszystko to tylko moja dygresja, Tobie radzę potrenować instalację na innym hostingu lub w środowisku lokalnym, by konkretniej przedstawiać swoje ewentualne problemy. Sam napisałeś też, że usiłujesz stawiać kolejną stronę na "pustym" serwerze, a trudno domyślać się czy usuwając stare strony wyczyściłeś wszystko, włącznie z tabelami baz danych?

Dzamal
25-07-2013, 15:55
A próbowałeś się kontaktować z supportem homa? Fakt, że musisz mieć szczęście, Ja ostatnio miałem pewien problem i po zgłoszeniu się miłej Pan na chacie jak usłyszała ode mnie pytanie to się rozłączyła :) Nie ma to jak fachowa obsługa. Dla mnie home to jest tragedia więc może pomyśl po prostu nad innym hostem.

jarek1213
02-08-2013, 23:55
Na home , jest bardzo dobry support wiec na pewno mu pomogą :)

wezykowski
05-08-2013, 11:23
Nie wiem czy Twój hosting na home.pl spełnia wymogi 3.0. Mam tam jeden z serwisów i nie mogę przejść na 3.0, bo nie ma spełnionych wymagań dla tej wersji.