PDA

Zobacz pełną wersję : Tekst artykułu zajmuje tak jakby jedną kolumnę na stronie - co robić?



ella
19-07-2013, 10:57
Witam,

nie wiem co zrobić żeby zawartość była wyśrodkowana na stronie, wyświetla się tak jakby w jednej z kolumn, co zrobić? Pozdrawiam Wszystkich :)
6804
6803

robak142
19-07-2013, 11:16
daj linka

zwiastun
19-07-2013, 11:16
1. Ta zawartość już wyświetla się jako wyśrodkowana, co jest bardzo złym pomysłem typograficznym.
2. Problem wyśrodkowania na stronie bierze się zapewne z nieustawionej szerokości obszaru, w którym chcesz dokonać wyśrodkowania, ale bez podglądu strony nie sposob nic sensownego podpowiedzieć.

ella
19-07-2013, 12:00
http://goodesigns.com.pl/testjoomla/index.php/en/kontakt/dane
Wyśrodkowanie jest mi potrzebne dla wprowadzenia kilku partii danych kontaktowych. Można to ustawić żeby było na środku strony?

robak142
19-07-2013, 12:18
Coś nie tak z css, zwróć uwagę, że ikona drukowania chowa się pod tytułem.
Tak na szybko styl dla Twojego div'a:
<div id="content_full" class="side_margins" style="
width: 100%;
">

zwiastun
19-07-2013, 12:18
1. Można ustawić. Ale to, że są to dane kontaktowe, nadal nie uzasadnia centrowania. Proszę uwierzyć, że jest to zły pomysł.
2. Do publikacji danych kontaktowych sensowniej używać komponentu Kontakty, niż artykułu.
3. Do Joomla nie należy kopiować treści bezpośrednio z Worda.
4. Budowanie witryny z pozostawionymi przykładowymi danymi to złe rozwiązanie - pozostaje mnóstwo niepotrzebnych, a pewnych warunkach nawet niebezpiecznych, bo niekontrolowanych śmieci.
5. Kwestię wycentrowania rozwiąże dodanie w pliku template.css reguły określającej szerokość obszaru maincontent,

np.
.maincontent {width: 900px}

zwiastun
19-07-2013, 12:19
Coś nie tak z css, zwróć uwagę, że ikona drukowania chowa się pod tytułem.

To prawdopodobnie efekt "rozwalenia" kodu szablonu przez kod śmietnika z Worda

ella
19-07-2013, 12:20
to w css szablonu mam wpisać? sorki za może niemądre pytanie :zagubiony:

zwiastun
19-07-2013, 12:27
Najpierw posprzątaj, bo być może w ogóle nic nie jest potrzebne - wywal ten artykuł skopiowany z Worda. Do kopiowania z Worda w edytorzy TinyMCE w trybie rozszerzonym jest specjalne narzędzie.
Kod podany przeze mnie jest przykładowy - nie mierzyłem szerokości szablonu, nie badałem konsekwencji takiego ustawienia w przypadku, gdy np. zechcesz w bocznych paskach umieścić moduły.
Umieścić go tzreba, oczywiście - w pliku css szablonu