PDA

Zobacz pełną wersję : Szukaj i slajdy



lukwol
20-07-2013, 20:46
Używam Joomla 3.1.1 na stronie beta.wroclawskakomunikacja.pl i chciałbym zapytać o pole szukaj, które jest na górze prawego menu. Kiedy wpiszemy coś w wyszukiwarkę będą na stronie głównej w otrzymanych wynikach na górze są slajdy, które również są na głównej, czy da się je jakoś stamtąd usunąć?

bogdanbojarski
20-07-2013, 21:43
W parametrach modułu wyszukiwarki masz opcję przypisania do id menu pod którym mają się ci wyświetlać wyniki.

lukwol
20-07-2013, 22:09
Mam, ale jak nie będę miał przypisanego do głównej to mi się wyszukiwanie na niej nie będzie wyświetlać... Ma ktoś lepszy pomysł?

bogdanbojarski
20-07-2013, 22:37
Tworzysz menu np. O nazwie ukryte. Dodajesz tam link do komponentu Wyszukiwarka. I masz posządny url wyszukiwania nie /com_search coś tam. Po to tę opcję wymyślono w module, aby przypisać wyniki do określonego menu id.

lukwol
20-07-2013, 23:30
Robię tak: Tworzę nowe menu tam dodaje pozycję typu lista wyników wyszukiwania w przypisanych modułach dodaje pole szukaj, które jest w prawym menu strony, a slajdów nie przypisuje i nadal jak coś wpisze do wyszukiwarki prawej stronie strony to w wynikach są slajdy, co źle robię? :(

lukwol
22-07-2013, 21:36
Już sobie dałem radę. Oprócz tego co opisałem powyżej trzeba było jeszcze przypisać ID menu w parametrach wyszukiwarki. Jednakże dziękuję za pomoc bo wskazówki pomogły. ;)