PDA

Zobacz pełną wersję : Database connection error (2): Could not connect to MySQL.



tirou
20-07-2013, 23:33
Witam, wiem ze problem był już poruszany na forum jednak nie rozwiązały inne tematy mojego problemu.
Probowałem przenieść z komputera lokalnego na swerwer swoją witrynę jednak po wielu próbach zabawy z bazą danych otrzymuje komunikat widoczny w temacie.
Oto co zrobiłem:

1. przekopiowałem wszystkie pliki przez klienta FTP na serwer
2. jednak pojawił się komunikat w temacie
3. Usunałęm wszystkie bazy danych na serwerze
4. wyeksportowałem przez phpMyadmin bazę danych z lokalnego serwera
5. gdy od nowa stworzyłem bazę danych na serwerze próbowałem zaimportować lokalna bd, jednak występował błąd: "Aceess denied..."
6. Znalazłem gdzieś na forum aby usunać pierwsze wiersze w pliku .sql:
CREATE DATABASE IF NOT EXISTS `u611652824_joom` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;
USE `u611652824_joom`;
po czym elegancko baza danych zaimportowała się i wyświetliło ze wystąpiło 160 zapytan itp.. Jednak pomimo tego ze patrząć przez phpMyadmin wszystkie tabele są, na stronę wejścia nie ma bo wyświetla się komunikat widoczny w temacie.
Proszę o pomoc.

alex51
21-07-2013, 07:44
Jeśli nadal masz swoją witryne w środowisku lokalnym to zainstaluj tam komponent akeeba i sporządź nim pełną kopię witryny, czyli pliki+baza. Utworzoną i spakowaną w formacie jpa (standard i zalecane przez akeeba) lub zip paczkę kopii akeeba przenieś na serwer, dodaj tam też plik kickstart.php i rozpakuj oraz instaluj, ale to wszystko masz w szczegółach opisane na wiki (http://wiki.joomla.pl/Akeeba_Backup).

tirou
21-07-2013, 13:52
Zrobiłem backup za pomocą Akebba plik jpa oraz kickstarter.php wrzuciłem przez FTP na serwer jednak po probie uruchomienia strony: "stronamoja.pl/kickstarter.php" poajwia mi się następujące przekierowanie:


Warning: mysql_pconnect() [function.mysql-pconnect]: Can't connect to MySQL server on 'server8.main-hosting.com' (4) in /home/redir/public_html/error404.php on line 32

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/redir/public_html/error404.php on line 33

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in /home/redir/public_html/error404.php on line 33
Dodam, że bazę danych stworzyłem przed próbą uruchomienia kicstartera.

tirou
21-07-2013, 15:36
A gdy spróbowałem jeszcze raz zrobic backup i przywrocilem witryne od zera: mam 2 pliki. kickstarter.php oraz backup.jpa. Kickstarter sie uruchamia klikam start,run the instalation, później pokazuje się okno zeby kliknąć: "Restoriation..." I ładuje mi się nieskończenie długo pewne okno, na początku wyskakują (chyba) jakies błędy:


Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/lib/php/head.php) is not within the allowed path(s): (/home/u611652824:/usr/lib/php:/tmp) in /home/u611652824/public_html/installation/template/angie/index.php on line 17 Warning: include(/usr/local/lib/php/head.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/u611652824/public_html/installation/template/angie/index.php on line 17 Warning: include(): open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/lib/php/head.php) is not within the allowed path(s): (/home/u611652824:/usr/lib/php:/tmp) in /home/u611652824/public_html/installation/template/angie/index.php on line 17 Warning: include(/usr/local/lib/php/head.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/u611652824/public_html/installation/template/angie/index.php on line 17 Warning: include(): Failed opening 'php/head.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php') in /home/u611652824/public_html/installation/template/angie/index.php on line 17
I jest jakaś inicjalizacja: "Poczekaj ANGIE sprawdza witrynę i serwer konfiguracji". Zupełnie nie mam pojęcia dlaczego i proszę o pomoc.

6812

Nawet ne chce przejść do panelu: System check page

komodore
21-07-2013, 16:19
Sprawdź wersję php na serwerze. Angie potrzebuje php5.3. Jak masz niższą wersję to ze strony akeeba możesz pobrać 3.2.7.

tirou
21-07-2013, 16:39
Wersja php: 5.3 niestety to nie to

komodore
21-07-2013, 17:08
Sprawdź poprawność danych dostępowych do bazy danych. Na serwerze nie są takie jak na lokalu. Pare postów wcześniej jest informacja: Access denied for user 'root'@'localhost'.

tirou
21-07-2013, 17:27
tzn ? rozumiem ze w trakcie instalacji backup'a kickstarter.php prosi o podanie nazw bd,uzytkownika,hasla jednak ja nie moge dojsc do tego panelu jeszcze przez wyzej wymieniony błąd. Bazę danych uprzednio stworzyłem oczywiście. Serwer: keed.pl

alex51
21-07-2013, 18:30
Spróbuj zaistalować na localhoście starszą wersję akeeba, np. 3.3.13 (https://www.akeebabackup.com/downloads/akeeba-backup/akeeba-backup-3-3-13/com_akeeba-3-3-13-core-zip.raw), i na niej zrób kopię witryny. Gdyby nadal był problem z instalacja z takiej kopii witryny, to zrób kopię samej bazy z locoalhostu (najlepiej przez PMA - phpMyAdmina) a na serwerze docelowym zainstaluj czystą wersję Joomla!2.5.11 a następnie podmień bazę danych. Do podmiany baz trzeba wcześniej usunąć wszystkie tabele z czystej instalacji a następnie przeprowadzić import kopii z localhostu. Oczywiście należy zachować ten sam prefiks lub gdy jest inny zmienić to w pliku configuration.php.