PDA

Zobacz pełną wersję : Wstawianie podstron.



robixon
21-07-2013, 20:27
Witam,

Dopiero zaczynam przygodę z Joomla i mam problem. Chcę utworzyć podstronę i nie wiem dokładnie jak to zrobić. Wyczytałem że można to zrobić tworząc nowy artykuł i wybrać go wstawiając w menu. Czy jest jakiś inny lepszy sposób? Czy da się to zrobić np. przez moduł własny html, jeśli tak to proszę o podpowiedź. Proszę też o wyrozumiałość dla żółtodzioba :)

zwiastun
21-07-2013, 22:01
Wyczytałem że można to zrobić tworząc nowy artykuł i wybrać go wstawiając w menu.
Dobrze wyczytałeś, ale to nie jedyna możliwość. Strony w Joomla to nie tylko artykuły. Natomiast tworzy się je, tworząc pozycje menu.
Wiedza, którą posiadasz, wystarczy Ci może, by popatrzeć na Joomla, ale nie wystarczy, by zrobię witrynę.
Podstawy masz tutaj:
Pierwsze kroki z Joomla! (http://wiki.joomla.pl/J2.5:Pierwsze_kroki_z_Joomla)!

robixon
21-07-2013, 22:28
Dzięki za odpowiedź.

Możesz mi napisać jaki jest najlepszy sposób na tworzenie podstron?
Chciałbym używać moduł "własny html" ale nie wiem jak go później wstawić aby był widoczny na wybranej podstornie.
Wcześniej prowadziłem stronę w html ale się "nawróciłem" i zaczynam z CMSem Joomla.
Wiem, wiem że dużo tego w sieci i wystarczy poszukać ale liczę że zaoszczędzisz mi czasu :)

zwiastun
21-07-2013, 23:27
Nie zaoszczędzę Ci, niestety, czasu. W Joomla nie tworzy się "podstron". Moduły to poboczne elementy strony. Osadzanie modułów na stronie to jedna z elementarnych umiejętności. Moduły wzbogacają strony, ale z zasady nie służą do tworzenia stron. Do "tworzenia stron" służą pozycje menu. Podałem Ci link do materiałow dla początkujących.