PDA

Zobacz pełną wersję : problem z pseudoklasą :active



mlyngraf
21-07-2013, 23:49
Witam.
Chcę stworzyć na stronie menu obrazkowe.

Obrazek po najechaniu myszki powinien się zmieniać na "wciśnięty" i po kliknięciu na niego oraz przejściu na podstrone powinien zostać "wciśnięty"
W opcjach pozycji menu Joomla stworzyłem klasy CSS, a w pliku CSS wpisałem następujące pseudoklasy;

.e:link {
background-image:url(../../../images/grafika/button_wzrost.jpg);
}
.e:hover {
background-image:url(../../../images/grafika/button_wzrost_up.jpg) !important;
}
.e:active {
background-image:url(../../../images/grafika/button_wzrost_up.jpg);
}

Wszytsko gra w przypadku pseudoklas e:link i e:hover ale .e:active nie działa. Próbowałem kilku kombinacji, ale z active zawsze jest kłopot.
Mieliście może podobny problem? Macie jakieś rozwiązanie?

Dzieki. Pozdrawiam

junior
01-08-2013, 15:43
A active czasem to nie jest klasa ;) ".active" mi się wydaje ze ma byc. Ogólnie polecam do FF Firebug a w Chrome jest ten dodatek do "zbadania" elementu. Tam wszystko widać jak na dłoni ;)

zwiastun
01-08-2013, 16:33
@junior: to nie jest klasa, to jest pseudoklasa; oczywiscie, niezależnie od tego, że jest taka pseudoklasa, można w kodzie i arkuszu stylów stosować tak nazwaną klasę.

mlyngraf
06-08-2013, 21:44
Zwiastun, wiesz moze jakiego skryptu trzeba w tym wypadku uzyc?

zwiastun
06-08-2013, 23:05
Ja nie bardzo rozumiem, co Ty chcesz osiągnąć.
Stworzyłeś jakieś klasy .e:link, e:hover, e:active.
Może to pomyłka, ale jeśli nie, to co to za znacznik e ?

mlyngraf
07-08-2013, 00:33
e to nazwa klasy CSS lacza, ktora nadalem konkretnej pozycji menu w opcjach pozycji menu na zapleczu Joomla. Ta pozycja ma forme obrazka, dlatego w CSS ustawilem ww. odwolania do hover i active. Pozycji/ linkow menu sa 3 i kazda ma inny obrazek oraz inna literke

zwiastun
07-08-2013, 10:02
Pseudoklasy :link, :visited, :hover, :active są pseudoklasami znacznika a (kotwicy, anachor), a nie jakiejś klasy. Tylko pseudoklasa :hover może być użyta z innymi elementami (ale nie klasami).

mlyngraf
07-08-2013, 16:56
Acha
W jaki sposób w takim razie przygotować skrypty tak, żeby wyświetlały obrazy w menu (bez nazw pozycji menu) i żeby reagopwały na :hover i :active ?