PDA

Zobacz pełną wersję : 2.5 phpMyAdmin problem logowanie



qrdziel
22-07-2013, 10:13
witam
Zapragnąłem wykasować 6000 użytkowników z mojej strony.
Postanowiłem zrobić to za pomocą phpMyAdmin.
Po uruchomieniu wykonałem sobie kopię tabeli #_users jako plik users.sql
Następnie kopię super usera jako plik users(1).sql
Następnie usunąłem zawartość tabeli opcją: Pusta tabela (TRUNCATE)
Tabela była czysta.
Zaimportowałem plik users(1).sql.
W phpMyAdmin pokazał się jeden rekord - super usera i wylistowałem wszystkich użytkowników w joomli - też byłem tylko ja.
Ucieszony wyłączyłem przeglądarkę.
Gdy chcę zalogować się ponownie -to mimo iż poprawnie wpisuję usera i hasło to nie wyświetla mi się zaplecze, tylko w koło formularz logowania.
Znowu wszedłem na phpMyAdmin i importowałem do tabeli #_users plik users.sql - w tabeli pokazało się na powrót 6000 użytkowników, ale w dalszym ciągu się nie mogę zalogować.
Mam joomle 2.5 phpMyAdmin 3.4.11.1
Sprawdzałem jeszcze wg opisu: http://wiki.joomla.pl/index.php/Jak_odzyska%C4%87_has%C5%82o_administratora%3F
i wszystko jest dobrze przypisane

i jeszcze jedno pytanie - strona dobrze mi działa, nie ma na niej jednak możliwości rejestracji nowego usera
czy mozna jakoś inaczej ten formularz wywołać - np wpisując odpowiedni URL?

za każdą pomoc już dziękuję

zwiastun
22-07-2013, 10:55
Skoro już korzystałeś z tego opisu na wiki, to powinieneś zauważyć, że aż 3 tabele przechowują dane dotyczące użytkowników: #__users, #_user_usergroup_map i #__usergroups. Aby usunąć dane za pomocą phpMyAdmina, należało usunąć dane z tabel #__users i #_user_usergroup_map. Możesz je nawet wyczyścić zupełnie, a potem odtworzyć konto superużytkownika, posługujac się opisem w przytoczonym artykule.

qrdziel
22-07-2013, 12:48
Dzięki za odpowiedź.
1. Sprawdziłem trzy tabele i wszystko jest dobrze poustawiane.
2. Jeśli usunę za pomocą phpMyAdmin te dwie tabele to jak stworzyć nowego użytkownika jeśli nie mam tej opcji na stronie.. Ani w module,ani w menu.

zwiastun
22-07-2013, 13:20
1. Nie pisałem, ze masz usuwać tabele, ale wyczyścić ich zawartość i dodać tylko superużytkownika.
2. Jeśli nie masz opcji dodawania nowych użytkowników na zapleczu, to dlatego, ze coś zepsułeś, ale co - trudno zgadywać bez wglądu. Samo usuwanie danych z tabeli użytkowników działania zaplecza nie zmienia.

qrdziel
22-07-2013, 21:03
1 ja nie usuwałem tabel tylko napisalem, że sprawdziłem trzy tabele i wszystko było jak w opisie
2 jak dodać nowego użytkownika, gdy nie mogę dostać się na zaplecze i na przedniej stronie nie ma opcji dodawania - może użyć phpMyAdmin, lub jest inna opcja - jakiś dziwny URL

zwiastun
22-07-2013, 22:38
Użyć phpMyAdmina - według opisu na wiki

qrdziel
23-07-2013, 00:29
ale tam właśnie jest napisane:
Załóż sobie w witrynie nowe konto (zarejestruj się)
a ja nie mam dostępu na zaplecze i nie mam na frontpage opcji rejestracji

alex51
23-07-2013, 07:12
Mając dostęp do phpMyAdmina masz mozliwość dodania dowolnego konta tworząc nowy rekord w tabeli #__users i #_user_usergroup_map. Tworząc nowy rekord w tabeli #__users należy pamiętać o wpisaniu name Super User. Dla nowego rekordu w tabeli #_user_usergroup_map należy dać group id 8, czyli wartość odpowiednią dla Super Usera. Dostęp do zaplecza strony jest potrzebny później dla zaktualizowania hasła, które wcześniej wpisujemy w trakcie tworzenia nowego rekordu w tabeli #__users. Wpisując ponownie to samo hasło po stronie zaplecza w edycji profilu użytkownika powodujemy jego pełne zakodowanie w bazie danych, co możesz sam porównać oglądając hasło w bazie przed wykonaniem i po dokonaniu omawianego zabiegu.

qrdziel
27-07-2013, 13:56
pomógł skrypt:
RatujAdmina_2.5.php
dzięki za pomoc.