PDA

Zobacz pełną wersję : Błędna foka?



aaapsik
24-07-2013, 12:10
Jest jeszcze dostępna wersja phoca gallery 3.2.0? Bo 3.2.6 wywala firefoxa podczas wybierania zdjęć do załadowania.
Tu nie widzę tej wersji www.phoca.cz/news/631-phoca-gallery-320-stable-released

Mam joomle 2.5.9

pyziak
24-07-2013, 12:27
Mogę Ci udostępnić ze starszych wersji:
com_phocagallery_v3.2.3.zip
lub
com_phocagallery_v3.2.4.zip

aaapsik
24-07-2013, 13:05
Dzięki, ale trafiłem na cały arsenał
http://forge.joomla.org/gf/project/phocagallery/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=3942

No to sprawdzimy tą 3.2.0

- - - Updated - - -

Zainstalowalo sie niby poprawnie i błędy. Może źle współpracują starsze wersje z joomla 2.5.9?

Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/.../domains/....pl/public_html/libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 263

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/.../domains/....pl/public_html/components/com_phocagallery/models/categories.php on line 159

- - - Updated - - -

Po aktualizacji na 3.2.6 znikają błędy z bazą danych ale nie można wczytać zdjęcia, opera też się wywala.
Phoca ma dużego minusa. Trzeba inną alternatywę poszukać

pkosela
24-07-2013, 13:35
Nie wiem co kombinujesz, ale używam Phoca Gallery w kilku serwisach i 3.2.6 działa bez zarzutu.
Może przyczyny kłopotów należy szukać gdzie indziej?

aaapsik
24-07-2013, 13:59
W sumie jest to prawie świeżo postawiona joomla, chyba dwa znane moduły doinstalowane, nie wiem co mogło by się gryźć

- - - Updated - - -

Może nie współgrają dobrze z joomla 2.5.9? kto wie...

zwiastun
24-07-2013, 14:12
W sumie jest to prawie świeżo postawiona joomla

Może nie współgrają dobrze z joomla 2.5.9
Aktualizacja do Joomla 2.5.11 to jedno kliknięcie. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego to takie trudne.
Masz założone jakieś kategorie? Załóż.

aaapsik
24-07-2013, 14:32
Kategorie założyłem i podkategorie też i tez się wywala.

A czy tym jednym kliknięciem stronie sie nic nie stanie? W sensie ta aktualizacja nie będzie miała wpływu na samą stronę?

zwiastun
24-07-2013, 14:41
Aktualizowanie oprogramowania to podstawowy obowiązek administratora. Nigdy nie ma pewności, że wszystko przebiegnie bez problemów. Dlatego przed aktualizacją trzeba sporządzić kopie zapasową.

aaapsik
24-07-2013, 14:46
Wiem, zawsze robię kopie strony i bazy, ale tak zapytałem bo nie wielki skok numerkowy, chociaż nawet skok wersji o 1 może popsuć.
No to zobaczymy czy coś pomoże, ale wątpię.

A jakie alternatywy dla foki możecie polecić? Żeby można było budować wielo poziomową galerie, a wszelkie dodatki jak komenty i glosowanie są nie potrzebne

aaapsik
24-07-2013, 16:00
Aktualizacja Joomla nic nie pomogła.

A jakie alternatywy dla foki możecie polecić z wielopoziomowymi kategoriami?

aaapsik
24-07-2013, 21:05
Przez internet explorer idzie...

Ale mam kolejny problem:
Jak dodaje zdjęcia do kategorii to się pojawia miniaturka w galerii czyli jest ok, ale jak klikam żeby przejść do środka (podkategoria została stworzona i przypisana do kategorii) to nie przechodzi do galerii tylko wyskakuje

"Not Found
The requested URL /galeria/category/index.php/component/users/?view=login was not found on this server."


i też pojawia się po wejściu do zakładki galeria gdzie ta miniatura sobie jest
"Wiadomość
Proszę się napierw zalogować"

Uprawnienia są publiczne i ustawienia w phoce standardowe.
Nawet dla pewności skorzystałem z jakiegoś poradnika na yt - jak dodać zdjęcia

Ma ktoś jakieś pomysły?

pkosela
25-07-2013, 10:48
Coś mi się wydaje (zerkając także na sąsiedni wątek), że problem jest zupełnie gdzie indziej.
Albo ta instalacja Joomla nie działa poprawnie (błąd w sztuce - np. niewłaściwe atrybuty katalogów, albo niewłaściwe wersje php / mySQL, etc), albo hosting ma specyficzne ustawienia, które nie są do końca zgodne z Joomla lub dodatkami.
Przetestowałbym na lokalnym Jampie - jeśli zadziała, to mamy prawdopodobnego winnego...

- - - Updated - - -

Jeszcze jedno: sprawdziłbym na innym szablonie...

aaapsik
25-07-2013, 12:33
problem leżał w tym, że miałem ustawione proste adresy, na joom gallery to samo było, teraz są te mniej przyjazne linki ale obejdzie się i bez tego

joom gallery to tez bardzo dobra galeria, chociaż podejrzewam że phoca też by teraz zadziałała

nemezino
16-09-2013, 15:04
Witam
Miałem ten sam problem przy próbie wgrania zdjęć wywalało przeglądarki. Rozwiązaniem jest uaktualnienie Javy na swoim kompie.