PDA

Zobacz pełną wersję : Readmore w tej samej linii co tekst intro



coliberek1
24-07-2013, 16:02
Mam taką zagwozdkę..próbuję zrobić tak, żeby czytaj więcej ustawiało się w tej samej linii co ostatni wiersz tekstu częsci intro. Tak, żeby czytaj więcej następowało tuż za zakończeniem zdania.
Robię różne akrobacje i cały czas nie mogę dojść jak to zrobić. Najgorsze , że pamiętam że kiedyś mi się to udało..ale nie mogę przypomnieć sobie na jakiej stronie :(
Czy może ktoś przewalczył taki temat?

Jac
24-07-2013, 16:31
Technika nadpisywania szablonu jest Tobie znana? Plik blog_item.php. Tam bym wprowadzał własne modyfikacje, żeby osiągnąć to co opisujesz. A dla artykułów wyróżnionych w pliku default_item.php.

coliberek1
24-07-2013, 17:21
Hej,

dziękuję za odpowiedź. Jest mi jak najbardziej znana ta technika, przyznam że nie wiem nawet jak kiedyś mogłam tego nie robić :)

problem w tym, ze nie mogę dojść do tego jak można wpłynąć na sam link readmore tak, żeby ustawial się za ostatnią literą tekstu z części intro.

Domyślnie cały link readmore jest w moim wyjściowym szablonie ustawiony w <p class="readmore"> </p> , w tym jest <a href.....>...itd..</a>

Wyciągnęłam więc na wszelki wypadek <a> z <p> i teraz mam <a href..... id="more">...itd..</a> ustawione w nadpisanym kodzie tuż za <?php echo $this->item->introtext; ?>

Jednak link czytaj więcej i tak jest w nowej linii.

Jak w css dam linkowi #more ustawienie float:right; to wyrównuje się do prawej ale w tej samej linii, czyli poniżej tekstu.

Najbardziej frustrujące jest to że czuję, że robię z igły widły i pewnie można to jakoś sprytnie zrobić..a nie mogę na to wpaść

Jac
24-07-2013, 17:46
Kiedy wstawiasz tekst w edytorze WYSIWYG, najpewniej blok tekstu we wprowadzeniu obejmowany jest domyślnie paragrafem. Wtedy "czytaj więcej" masz nadal poza paragrafem z tekstem wprowadzenia.

coliberek1
24-07-2013, 17:55
Zgadza się!!!!!!

Ufff...jakie to niesamowite uczucie lekkości jak się zrealizuje coś z czym się tyle walczyło! :)

DZIĘKUJĘ!!