PDA

Zobacz pełną wersję : indeksowanie przez google samych kategorii



hightower12
26-07-2013, 15:54
mam takią zagwozdke:
na głównej pobieram dwa wpisy z kategori : nowe, po czym w komendzie site:domena - dostaje link do domena.pl/nowe
i te dwa wpisy, choć nigdzie w ten sposób nie linkuje,
to w joomla jest normalne że takie kategorie są indeksowane ?

zeki
27-07-2013, 08:57
Nowa strona? Jak linkujesz i skąd? Linki się poindeksowały? Kategorie się będą indeksować dopóki ich nie zblokujesz chociaż nie wiem po co blokować.

hightower12
27-07-2013, 11:45
tak nowa, w sumie przełożona ze starego html na joomla.
plan strony głównej był taki :
- artykuły wyróżnione brane z dwóch kategorii : realizacje / tablica, przy czym do tablicy chciałem wrzucać cokolwiek np. 2-3 zdania, całość wizualnie w siatce 3x3.
miałem dwa wpisy w kat. tablica po 2-3 zdania, no i wczoraj w komendzie site:domena widze w google zaindeksowana ta kategoria a tam te dwa wpisy.
sama kategoria nie linkowana nigdzie,

nie wiem dlaczego tak, w każdym razie przekierowałem już tą kategorię, usunąłem, a wpisy dałem do kat. realizacje.
pytanie tylko czy tak to jest w joomla że wszystko jest indeksowane nawet bez linkowania.

zeki
27-07-2013, 12:19
Ludzie by chcieli żeby im googiel indeksował a Ty marudzisz. Jeśli robot dotrze do treści to zaindeksuje bo od tego jest. Akurat dotarł więc załapał. Skrypt nie ma nic do rzeczy a to, że się zaindeksowało to plus. Jak nie chcesz indeksowania to robots.txt i blokujesz całą kategorię. Chociaż czemu tak chcesz to nie pojmuję.

hightower12
27-07-2013, 12:21
z tego prostego powodu że to były mikro wpisy tylko na główną, gdyby były to faktycznie większe arty. to jasne że gra i furcy.

hightower12
16-08-2013, 12:00
jakby ktoś mógł zerknąć w G. komende site: dla hauerpower.com (http://hauerpower.com), dalej mam dziwne rzeczy w indexie, zainstalowany joomsef mimo to mam wrażenie że joomla tak ma.
po drugie mam w sumie 115 linków wewnętrznych w GWT co wydaje się za dużo, jak sprawdzam to są jeszcze stare z przed instalowania joomsef, da się to usunąć ?
czy samo po czasie zniknie,
joomsef usunął z adresów numery ID kategori czy wpisu - jest ładniej, ale czy to nie przeszkadza w czymś ? czas dostępu, wyszukiwania, etc..

dzieki za info.

zwiastun
16-08-2013, 13:33
joomsef usunął z adresów numery ID kategori czy wpisu - jest ładniej, ale czy to nie przeszkadza w czymś ? czas dostępu, wyszukiwania, etc..

Tym się nie przejmuj, nie przeszkadza

zeki
16-08-2013, 16:32
Wszystko masz ok. Poczekaj aż roboty polatają po stronie i złapią zmiany. 115 wewnętrznych to nie jest dużo. Z samej głównej masz z 15 a każda podstrona pewnie tyle samo generuje.

hightower12
16-08-2013, 16:42
dzięki Panowie,
natomiast zapytam jeszcze:
jaka jest różnica pod względem seo czy szybkości pom. joomla - wordpress ?
czy tutaj może być na + coś dla wordpresa, bo tak się znastanawiam czemu fachowcy od seo ciągle go tak polecają i większość na tym stoi.
prostszy ? pinguje się automatycznie, ale czy coś więcej ?
podejrzewam że też takich 'jaj' jak z takimi adresami jak u mnie to nie ma.

zeki
16-08-2013, 17:40
WP potrafi mocno serwery obciążyć. Ludzie rzeźbią z cachowaniem. Ma też zalety - kod bardzo dobry i wyjątkowo łatwo się indeksujacy. Ale jeśli chodzi o samo pozycjonowanie to różnicy nie ma żadnej.

hightower12
11-09-2013, 15:21
mija czas a błędów przybywa w panelu GWT > 100, skąd ?