PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 2.5 wilelojęzyczność a strona domyślna



bartek1981
26-07-2013, 21:07
Mam takie pytanie. Na samym początku nie miałem na stronie wielojęzyczności i przy wejściu na stronę odpalała się oczywiście ta pozycja menu, która była ustawiona jako domyślna. Teraz jednak ustawiłem wielojęzyczność i ustawiłem ją dla dwóch pozycji menu:wyszukiwarka indeksująca pl i wyszukiwarka indeksująca en. Dla j. pl wysz. index. ustawiłem jako domyślą i oczywiście to samo (tylko dla j. en.) zrobiłem z pozycją wysz. index. w języku en.

Moje pytanie: dlaczego teraz przy wejściu na stronę główna nie odpala mi się tamta wcześniejsza domyślna pozycja menu, tylko od razu mi się włącza strona wysz. indeksującej. W dodatku opcja zmiany języka też jakoś dziwnie działa, bo gdy klikam w inne pozycje menu i nagle zmienię język z pl na en oraz z en na pl, to mi wraca z powrotem do tej wyszukiwarki.

Jak ten problem rozwiązać i co robię źle?

zwiastun
26-07-2013, 21:21
Nie skonfigurowałeś poprawnie wielojęzyczności.
1. Konfiguracja wielojęzyczności to nie tylko skonfigurowanie jednej pozycji menu.
2. Ustwienie jako domyślnej pozycji menu wyszukiwarki indeksującej to chyba wynik niezbyt przemyślanej koncepcji

bartek1981
26-07-2013, 21:38
No właśnie też tak pomyślałem, że coś źle skonfigurowałem. Może odpowiem jak to wszystko zrobiłem. Po prostu po wejsciu na stronę główną, widzę moduł przełącznika języków, ale nie widzę flag. Owe flagi pojawiły się dopiero wtedy, gdy ustawiłem te różnojęzyczne pozycje menu jako domyślne. Mam na myśli tę wszyszukiwarkę ind. Teraz wyłączyłęm tę domyślność i znowu nie widzę flag.

Może podaj mi jakiś link, pod którym można sobie dokładnie przeczytać jak to się konfiguruje. Moja umiejętność znikąd się nie weźmie, a poczytać chętnie poczytam. Owszem, dorwałem jakiś poradnik wideo, ale z tego, co widzę autor przedstawia błędną konfiguracje, bo przedstawia ją (śmiech) na przykładzie witryny z tylko jedną pozycją menu;-))) Za taki poradnik to ja dziękuję bardzo.

zwiastun
26-07-2013, 21:53
1. Prosty poradnik jest na www.wiki.joomla.pl, ale dawno tam nie zaglądałem, na pewno wymaga przeredagowania. http://wiki.joomla.pl/Prze%C5%82%C4%85cznik_j%C4%99zyka_w_Joomla_1.6
2. Przeszukaj forum - swego czasu GallAnonim podał skróconą, ale klarowną procedurę
3. Skorzystaj z poradnika w języku angielskim lub innym (ciągle nie mam czasu go przetłumaczyć): http://multilingual-joomla-demo.cloudaccess.net/