PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart i produkt internetowy



Robster
26-07-2013, 22:12
Cześć,

Chciałbym wiedzieć czy mieliście kiedyś podobny problem. Mam sklepik na VM i do tego plugin płatności poprzez przelewy24. Teraz chciałbym by po uiszczeniu zapłaty za towar, klient otrzymywał link którym mógłby sobie go pobrać (kupił plik pdf, nagranie czy cuś takiego). Po uiszczeniu płatności stan zamówienia automatycznie się zmienia, więc grzebiąc w kodzie można by się pod to podpiąć, ale chciałbym zasięgnąć waszej opinii zanim zacznę coś psuć :)

Gall Anonim
26-07-2013, 22:57
To zależy od wersji VM którą masz,
w wersji 1.x taka możliowść była w standardzie,
we wczesnej wersji VM 2.x taka możliowść nie istniała i trzeba było dokupić rozszerzenie do obsługi produktów typu digital w cenie 99$ (realizowałem takie zlecenie),
ponoć w najnowszej wersji VM 2.x.x taka możliowść została ponownie udostępniona ale wiem to ze słyszenia bo ogólnie nie lubię VM i nie stosowałem tego rozszerzenia ostatnio,
Pzdr

Robster
27-07-2013, 12:57
VM mam najnowszego, ale nie mogę żadnej takiej opcji znaleźć.

Gall Anonim
27-07-2013, 13:10
No to zerknij na com_digitolldownloads (http://www.digitollsoftware.com/products/digitoll-downloads-detail)

bogdanbojarski
27-07-2013, 14:03
Jest ta opcja. Lista produktów kolumna media Klikasz i masz Utwórz zaznaczasz rola produkt.

Robster
27-07-2013, 15:22
@bogdanbojarski (http://forum.joomla.pl/member.php?22712-bogdanbojarski) ja to chyba jestem upośledzony. Robię wszystko według twoich wskazówek:
-ustawiam "do pobrania"
-później "produkt"
I zapisuję. Niestety w menadżerze mediów, danego produktu nie dodaje się nowe medium, chociaż jest ono dodawane do listy mediów w ogóle ("Pliki mediów" w zakładce "sklep).

bogdanbojarski
27-07-2013, 18:26
Faktycznie opcja jest, ale trudno stwierdzić, czy działa.

bogdanbojarski
28-07-2013, 10:24
@Robster i co udało Ci się coś zdziałać, bo nie ukrywam, że w perspwtywie zagadnienie mnie interesuje a byłem przekonany, że funkcja działa.

Robster
28-07-2013, 10:33
Niestety nie. Media się dodają ale nie są powiązywane z produktem. Sprawdziłem czy nie brakuje jakichś uprawnień, ale wszystko wygląda w porządku. Sprawdziłem na starej wersji VM (Joomla! 1.5) i tam działa (powiązywanie mediów), na nowym VM (z Joomla! 2.5) już nie.
W sumie trochę to dla mnie abstrakcyjne. Mało intuicyjny jest ten panel.