PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przekierowaniem na konkretne linki (domena -> subdomena)



Maks
26-07-2013, 22:49
Witajcie. Mam problem z przekierowaniem adresu na subodmenę. A konkretnie usiłuję przekierować tylko jej linki na subdomenę, czyli po kliknięciu na wynik z wyszukiwarki jesteśmy przekierowani na adres www.abc.pl/jakas_strona a chcę aby z automatu szło przekierowanie na www.subdomena.abc.pl/jakas_strona. Innymi słowy, chcę aby do każdego "starego" linka był dodawany adres subdomeny.
Dodam iż pod starym adresem będzie też strona www, ale o innej tematyce.

Zagmatwanie może to napisałem, ale ogółem takie coś jest możliwe ?

zeki
27-07-2013, 07:53
Zagmatwane :) Co chcesz osiągnąć dokładnie bo ja to zrozumiałem tak:

Masz stronę na adresie abc.pl/xyz (czyli w folderze) i chcesz żeby to poszło z automatu na xyz.abc.pl? Żaden problem. Dajesz 301 i załatwione. Ale jakbyś chciał żeby to przekierowanie działało a na starym folderze wyświetlała się nowa zawartość to zapomnij. Bo niby jak to ogarnąć żeby raz przekierowało a raz nie.

Maks
27-07-2013, 16:59
Chodzi o to aby przekierowanie działało tylko na konkretne linki na stronie, nie całą www.
Zastanawia mnie czy przekierowanie url by nie zdało tu egzaminu.

wojsmol
28-07-2013, 22:46
Witam
Maks Znasz konkretną dokładną listę adresów url, które chcesz przekierować?
Pozdrawiam

Maks
28-07-2013, 23:57
Przecież wystarczy załadować te adresy jeszcze na starym adresie, prawda ? Strona do przeniesienia została już okrojona ze zbędnej treści i zostało tylko to co jest warte utrzymania pozycji w Google.

wojsmol
29-07-2013, 00:15
Jeżeli masz dokładną list adresów to przygotuj ją w formacie
stary_adres, nowy_adres
stary_adres2, nowy_adres2i skorzystaj z tego (http://seo-website-designer.com/HtAccess-301-Redirect-Generator) generatora przekierowań 301. Przekierowania umieszczasz w pliku .htaccess w głównym folderze domeny.
Pozdrawiam

Maks
01-08-2013, 00:15
Niestety coś nie trybi to przekierowanie. Ogółem nawet nie działa przeniesiona www na subdomenie bo z automatu leci przekierowanie na główną domenę czyli jej stare miejsce.
Ustawiłem w pliku configuration.php na subdomenie parametry : var $log_path, var $tmp_path, var $live_site​ pomijam gdyż po wpisaniu tam adresu www subdoemeny nie wyświetlają mi się grafiki na zapleczu.