PDA

Zobacz pełną wersję : Umieszczanie modułu na stronie głównej.



kingu80
28-07-2013, 12:57
Witam Serdecznie,
Mam takie chyba dość nietypowe pytanie. Posiadam moduł iCagenda, działa fajnie, przypisałem go do pozycji menu "wydarzenia" i tam wyświetlają się eventy które dodaję. Jednak chciałbym aby wyświetlały mi się one również na stronie głównej. Czyli na głównej miały by się znaleźć artykuły + dodatkowo wydarzenie które dodaję przy użyciu iCagendy aby osoba wchodząca na stronę miała od razu informację o wydarzeniu. Niestety nie widzę nigdzie opcji przypisania tego moduły do sekcji content. Podejrzewam że trzeba go gdzieś w źródle strony przypisać. Czy mogę prosić o wskazówki jak i gdzie należy to zrobić?
Pozdrawiam.

AndiC
28-07-2013, 13:08
Używając systemowego dodatku "Wpinacz modułów (http://wiki.joomla.pl/Dodatek_Wpinacz_modu%C5%82%C3%B3w)", osadzisz w content dowolny moduł.

kingu80
28-07-2013, 13:22
A wiesz może jak z tego wpinacza korzystać aby umieścić moduł na stronie głównej? Nie widzę u siebie żadnych opcji dzięki którym mógłbym to umieścić. Mam tylko opcję konfigurację wpinacza którego mam skonfigurowanego tak jak w linku który podałeś. I teraz nie mogę nigdzie znaleźć ani żadnych opcji które pozwolą umieścić moduł na stronie głównej ani jakichś opcji dzięki którym mogę stronę główną konfigurować :(.

zwiastun
28-07-2013, 13:32
@kingu80 - bez obrazy: @AndiC podał Ci link do objaśnień, "z czym się je" dodatek "Wpinacz modułów". Ode mnie masz jeszcze jeden odnośnik:
http://wiki.joomla.pl/Pomoc25:Dodatek:_Artyku%C5%82y_-_Wpinacz_modu%C5%82%C3%B3w
przedstawiający stosowanie dodatku w Joomla 2.5. W Joomla 3.x stosuje się go dokładnie tak samo.

Bądź tak dobry i po prostu poczytaj, bo to nie jest skomplikowane.

Na marginesie, zupełnie nie rozumiem, z czym masz problem. Moduł iCagenda (mod_iccalendar) przypisuje się do strony startowej dokładnie tak samo, jak do każdej innej, więc używanie dodatku Wpinacz modułów nie ma sensu. Dodatku używamy, gdy chcemy osadzić moduł wewnątrz treści głównej, np. w artykule.

AndiC
28-07-2013, 13:34
Ja wiem że dzisiaj jest niedziela, ale używanie "szukaj" dotyczy każdego dnia tygodnia!
> link (http://forum.joomla.pl/showthread.php?72377-Problem-z-galeri%C4%85-Sigplus&p=320895&highlight=#post320895) < do innego tematu, zasada ta sama. Poza tym przeczytaj co jest napisane na dole tego dodatku.

Ups, spóźniony :)
Nawet nie przyszło mi do głowy że problemem mogło by być osadzenie modułu w którejś z pozycji modułów.

kingu80
28-07-2013, 16:45
To się nie zrozumieliśmy. Ok, jak osadzić moduł w artykule przy pomocy kodu wiem ale mi nie chodzi o to. Mi chodzi o to aby po dodaniu jakiegoś wydarzenia, wyświetlało mi się ono na stronie głównej. Obecnie wyświetla mi się w utworzonej pozycji menu "Wydarzenia". Nie chcę umieszczać tego w artykule.

zwiastun
28-07-2013, 17:37
1. Na stronie głównej możesz umieścić moduł kalendarzyka.
2. Inne rozwiązanie - to wyłóż 9€ i kup wersję PRO, w której masz moduł EventList

kingu80
28-07-2013, 17:54
Ale w tej opcji też mam event list. I ta lista działa. Jest ok. Tylko ja ją chcę aby ona była na stronie głównej ale z tego co widzę to się nie da bo mam do wyboru na głównej: albo artykuły albo lista eventów. Jak ustawię listę eventów to artykuły się nie wyświetlają i na odwrót. Obu modułów na głównej ustawić nie mogę, jak zaświecam gwiazdkę przy eventach to gaśnie przy artykułach a jak zaznaczam gwiazdkę przy artykułach to gaśnie przy eventach.

zwiastun
28-07-2013, 18:39
Nie wiem, czy sobie zdajesz sprawę, ale dotykasz PODSTAW obsługi Joomla (i nie tylko). Na 99,9% stron internetowych publikowana jest treść główna (komponent) i treści towarzyszące. Tylko jeden element jest główną treścią strony (a więc albo artykuł, albo przegląd artykułów, albo lista wydarzeń, itd.). Tobie, niestety, mylą się komponenty (obsługujące publikację treści głównych) i moduły.
Oczywiście, jak każda reguła, tak i ta ma wyjątki - bywają strony, na których treścią główną są treści poboczne (a więc nie ma w ogóle treści głównej) albo strony, na których webmajstry-kaskaderzy umieszczają kilka elementów będących z założenia treścią główną, ale - jak to z wybrykami bywa - wymaga to często kosztownego obejścia zasad.
Może Wuj Google Ci pomoże wynikami z tej strony:
https://www.google.pl/search?q=component+anywhere+joomla&oq=component+anywhere&aqs=chrome.1.69i57j0l3.54222j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

kingu80
01-08-2013, 10:56
Wrócę do tematu z innym pytaniem. Czy jest możliwość umieszczenia dodatku iCagenda jako modułu? Chodzi o to że jak wchodzę w moduły, robię utwórz to na liście typów modułów mam jedynie iCalender, iCagendy nie mam a chciałbym umieścić ten dodatek w konkretnej pozycji w szablonie. W opcjach dodatku takiej funkcji nie ma i nie da się tego zrobić. Obszukałem już wszystko i nic nie mogę znaleźć. Bardzo proszę o pomoc i sory jeśli pytanie wyda się dla Was głupie ale nie mam jakoś wiele styczności z joomlą a dłubie trochę przy stronie dla siebie.
Pozdrawiam.

zwiastun
01-08-2013, 11:07
Odpowiedź masz już w moim poście wcześniej.
iCagenda to komponent. W standardowej bezpłatnej wersji masz dodatkowo tylko moduł iCalendar. za 8€ możesz dokupić moduł iCagenda, który listuje wydarzenia.

kingu80
01-08-2013, 11:23
Rozumiem. A bez dokupowania można go jakoś umieścić w pozycji nr 2 na sztywno, grzebiąc w kodzie szablonu w pliku index.php ?

zwiastun
01-08-2013, 11:55
Chyba jednak nie rozumiesz. Co chcesz umieścić "na sztywno" "bez dokupywania" grzebiąc w kodzie szablonu, jeśli tego czegoś nie masz?
Do "grzebania w kodzie" trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, przypuszczam, że na forum znajdziesz chętnych, którzy Ci taki moduł "wygrzebią w kodzie" za 200-400 PLN. Napisz w dziale zleceń.

kingu80
01-08-2013, 12:10
Więc jeszcze raz. Mam obecnie dodatek iCagenda podpięty pod menu o nazwie wydarzenia. Po kliknięciu na wydarzenia pokazuje mi się lista wydarzeń nadchodzących. I wszystko super. Dodatkowo ten sam moduł chciałbym mieć umieszczony w pozycji nr 2 na stronie głównej którą sobie trochę zmodyfikowałem. I problem jest z wrzuceniem tego modułu do tej pozycji 2 ponieważ nie mam nigdzie takiej opcji.

zwiastun
01-08-2013, 12:52
Ile razy będę Ci to jeszcze pisać, że komponent to komponent a moduł to moduł? Tak trudno to zrozumieć?
Proszę się zapoznać z tym objaśnieniem: http://wiki.joomla.pl/Definicja_rozszerzeń_Joomla!

raffe
07-01-2014, 11:35
Witam,
Przyłącze się do tematu, poszukuję dodatku do Joomla, który po wejściu na stronę będzie wyświetlał bieżące wydarzenie np. mogą to być urodziny.
Chodzi mi o coś w rodzaju okienka lub informacji, którą będzie można zamknąć. Nie potrzebuję dodatkowego menu w postaci kalendarza itd. tylko osobne info.

Dzięki

Gall Anonim
07-01-2014, 12:02
Jest na JED rozszerzenie pod nazwą "wiadomość dnia" - może o to ci właśnie chodzi, sprawdź.

raffe
07-01-2014, 12:44
Jest na JED rozszerzenie pod nazwą "wiadomość dnia" - może o to ci właśnie chodzi, sprawdź
dzięki za odpowiedź, a czy w JED jest jakaś angielska nazwa tego dodatku bo nie mogę wyszukać...

raffe
13-01-2014, 22:58
Witam,
moduł "wiadomość dnia" nie chce się instalować, znacie może coś podobnego?

Dzięki