PDA

Zobacz pełną wersję : Problem przy przypisywaniu szablonu do pozycji menu



ALEKSIEJ78
29-07-2013, 19:31
Witam,

Nie mogę zbyt wiele info w sieci o tym odnaleźć, a już trzeci dzień się z problemem zmagam

Gdy ustawiam proste adresy na zapleczu - szablon nie zmienia się w zależności od wejścia w odpowiednią pozycję menu.
Gdy jednak wyłączę proste adresy to normalnie szablony się zmieniają.

Czy ma ktoś pojęcie czemu tak się dzieję? Jakieś pliki należy podmienić na FTP?

Pozdrawiam,
A

AndiC
29-07-2013, 19:53
Czyli że o przemianowaniu pliku htacces.txt na .htacces nigdzie nie jest napisane ??

ALEKSIEJ78
29-07-2013, 20:43
AndiC - sprawa z plikiem htacces jest tak oczywista, że nie wspominałem. Oczywiście jest to nadpisane.
Czytałem również o nadpisywaniu pliku webconfig.txt na web.config // lecz dopiero przy wersji 3.1 się z tym spotkałem.

Rozumiem, że prócz info o pliku htacces, nie wiesz co może być przyczyną złego funkcjonowania systemu?

AndiC
30-07-2013, 00:42
Nigdy nie miałem tego typu problemów, mechanizmu też nie bardzo znam.
Poczekaj, może ktoś jeszcze coś podpowie.

zwiastun
30-07-2013, 01:56
plik web.config.txt jest przeznaczony dla witryn hostowanych na serwerach Windowsowych. Dotyczy i J 2.5 i J. 3.x

Opisz problem, bo przyznam, ze zupełnie nie rozumiem o co chodzi. Konfiguracja prostych adresów ma powodować zmianę sposobu adresowania stron, a nie zmianę szablomu

ALEKSIEJ78
30-07-2013, 02:27
Dzięki za info o web.config.

Sprawa wygląda następująco:

Mam stronę postawioną na najnowszym wydaniu Joomla!3. Strona jest podzielona na 5 działów.
Na zapleczu jest 5 szablonów, każdy przypisany do odpowiedniej pozycji menu (działu strony).

- Gdy proste adresy są włączone - szablony przypisane do odpowiedniej pozycji menu się nie wyświetlają, wyświetla się szablon ustawiony jako domyślny (chociaż nie jest przypisany do tej pozycji menu)

-Gdy proste adresy są wyłączone - wszystko odpowiednio się wyświetla.

Skąd się bierze zależność nie mam pojęcia, wciąż szukam odpowiedzi.

ALEKSIEJ78
31-07-2013, 04:12
Dalej nic nie wskórałem w tej sprawie, gdyby ktoś miał pojęcie co to może być to byłbym wdzięczny :)

PS: Czy może to być problem z serwerem? Nigdy wcześniej na nim nie miałem problemów (wersja 2.5), a wszelkie wymagania systemowe są spełnione.