PDA

Zobacz pełną wersję : Brak jos_extensions?



ProZak
30-07-2013, 13:42
Witam,
po odbudowaniu witryny po włamaniu, wykonałem aktualizację z 1.5.25 na 1.5.26 poprzez ręczne wgrywanie plików na FTP.
Wszystko chodzi fajnie, po za forum Kunena.
Po wejściu na forum jest biała strona. Po włączeniu debugowania w Kunenie pojawia się:

500 - JDatabaseMySQL::query: 1146 - Table 'xxxxxxxxxxxxx.jos_extensions' doesn't exist SQL=SELECT params from jos_extensions WHERE element='mod_cblogin' AND type='module' LIMIT 0, 1


Proszę o pomoc, co może być przyczyną tego błędu oraz jak go usunąć.
Szczerze mówiąc, bardzo chciałbym już przejść na Joomlę 2.5,niestety jeden komponent CCK z którego korzystam od początku nie został przystosowany do nowej wersji joomli :/

palyga007
30-07-2013, 15:31
niestety jeden komponent CCK z którego korzystam od początku nie został przystosowany do nowej wersji joomli :/

Skoro nie został przystosowany to znaczy, że jest "do bani". Nikt komu w jakikolwiek sposób "kalkuluje" sie wydawanie komponentu nie pozwoliłby mu "umrzeć".

Jeśli dana tabela znajduje się w bazie to spróbuj odnaleźć w niej mod_cblogin i go wyłączyć poprzez zmianę published z 1 na 0

ProZak
30-07-2013, 15:38
Może i jest teraz do bani ten CCK (Mighty Resources) ale przez kilka lat zbudowałem na nim dużą bazę. Teraz pod J2.5 jest następca zwany Cobalt, który niestety nie posiada jeszcze funkcji importu bazy z Resources :/

A wracając do tematu - w bazie nie mam tabeli jos_extensions :/

wojsmol
02-08-2013, 02:12
Witam
ProZak Tabela #__extensions występuje w Joomla! 1.6+. Skoro u Ciebie występuje taki błąd jak podałeś w 1 poście to oznacza to, że masz zainstalowany jakiś dodatek w wersji dla Joomla! 1.6+ a nie 1.5.x
Pozdrawiam

zwiastun
02-08-2013, 09:23
@Wojsmol ma rację. Włącz diagnostykę systemu, wywołaj ten błąd i sprawdź, jakie zapytanie do bazy danych go wywołuje. W zapytaniu znajdziesz nazwę modułu (chyba cblogin), który jest przeznaczony dla wersji Joomla 2.5. Możliwe, że to jakieś inne rozszerzenie.

ProZak
02-08-2013, 13:00
Błąd, wbrew pozorom, powodował plugin tapatalk pod Kunene. Po wyłączeniu go, wszystko wróciło do normy :)

wojsmol
02-08-2013, 18:56
Witam
ProZak Czy wbrew pozorom nie miałeś mod_cblogin włączonego tylko dla podstron Koneny?
Pozdrawiam

ProZak
11-08-2013, 13:32
Nie, moduł ten mam włączony dla wszystkich podstron, oprócz Kuneny. Kunena ma swoje logowanie, które połączyłem z CB.