PDA

Zobacz pełną wersję : opcja wszystkie języki



bartek1981
01-08-2013, 19:44
Co trzeba zrobić, jeśli na zapleczu joomla 2.5 nie możliwej do wyboru opcji "wszystkie" języki? Mam do wyboru polski, ang i ros, a opcji "wszystkie" nie ma.

bartek1981
01-08-2013, 20:41
Sory, nie dopisałem. Więc dla jasności sprawy chciałem jeszcze dodać, że na zapleczu mam zainstalowanego joomfisha.

bartek1981
02-08-2013, 09:22
Tak się zastanawiam. Czy mój post był nie jasny?

zwiastun
02-08-2013, 09:31
Niestety, nie jest jasny. Opcja wyboru Wszystkie języki jest standardową - jeśli Ci rzeczywiście "zniknęła", to w rezultacie tylko Tobie znanych zabiegów.
Zaplecze jest ogromne. Gzie nie masz tej opcji - w każdym z elementów treści, czy tylko w JoomFishu?

Na marginesie - jakie walory ma dla Ciebie Joomfish, że go zastosowałeś w 2.5. Oczywiście, po to został przez autora stworzony, ale - niestety - w stosunku do roli, jaką spełnial ten komponent w Joomla 1.0 i 1.5, to, co oferuje dla 2.5 jest raczej zbędne. Porównaj z komponentem Falang, który w tym momencie jest rzeczywiscie "joomfishem" dla J 2.5

bartek1981
02-08-2013, 11:09
Brak wyboru "wszystkie" jest problemem, który u mnie występuję wszędzie, gdzie tylko istnieje lista wyboru jezyka czyli:w artykułach, kategoriach, modułach. Po prostu mogę wybrać: pol, ros,ang a opcji wszystkie nie ma. Tak w ogóle to chyba rzeczywiście muszę dopaść i przetestować falanga. Tyle, że będę musiał się trochę na gimnastykować z odinstalowaniem joomfisha. Wiesz może jak najprościej to zrobić? Bo przyszedł mi do głowy pomysł, żeby wszystko z ftp'a wywalić. Właściwie, szkoda, że w joomla nie ma dostępnej opcji "odinstaluj";-)

zwiastun
02-08-2013, 11:21
zależy, ile masz treści.
Odinstalowanie Joomfisha kiedyś powodowało trochę problemow, jak jest teraz, nie wiem.
Jeśl treści jest jeszcze niewiele, najlepiej odtworzyć witrynę np. lokalnie ręczne
Jeśli sporo, można do nowej witryny przenieść treści np. za pomocą J2XML

bartek1981
02-08-2013, 12:07
To ja mam inny pomysł. Przecież nie muszę odinstalowywać joomfisha. Pytanie właśnie czy można zainstalować falanga na tym samym zapleczu, w którym jest joomfish. Po prostu, czy odinstalowanie joomfisha jest konieczne, bo prawdę mówiąc juz nie chce mi się tego robić.

zwiastun
02-08-2013, 12:16
1. Przede wszystkim to masz problem z nieprawidłowym działaniem Joomla - jeśli nie wyświetla opcji Wszystkie języki, to znaczy, że coś jest nie tak. Zostało zepsute albo przez instalację Joomfisha, albo w inny sposób.

2. Pozostawianie w witrynie śmieci powoduje dokładnie to samo, co składowanie śmieci w domu. W pewnym momencie brud i smród. A dodatkowo naraża bezpieczeństwo witryny.

3. Jeśli nie chce mi się na etapie tworzenia, budowania fundamentów, to lepiej w ogóle nie zaczynać :)

bartek1981
02-08-2013, 12:17
Przeczytałem dokumentację falanga. Pytanie: czym on się właściwie różni od joomfish? Bo wyglądają identycznie.

zwiastun
02-08-2013, 12:56
A działają identycznie?
Falang, jak napisałem, to "joomfish dla 2.5", i rzeczywiście działa, jak działał Joomfish w 1.0-1.5

Gall Anonim
02-08-2013, 14:22
@bartek1981 - JoomFish w wersji dla Joomla 2.5 jest jak już kilkakrotnie pisałem w moim odczuciu zbędnym menadzerem rdzennej wielojęyczności Joomla 2.5.+ i żeby było ciekawiej problem który opisałeś jest dokładnie efektem jego zainstalowania,
Falang o którym wposmniał powyżej Zwistun jest natomiast praktycznie repliką Joomfhis'a co do funkcjonalności jeki oferował on w wersji dla Joomla 1.5.x
Więc
:
1. Kopia zapasowa
2. Joomfish - weg
- sprawdzenieni czy wszystko od Joomfish'a zostało odinstalowane
3. Instalacja Falang
4. Włączenie dodatku do Falang
i ............
Hulaj dusza, piekła nie ma
Nomen omen - dla Falang nie tworzysz struktury rodzimej wielojęzyczności Joomla 2.5.+ tylko wszystko funkcjonuje na jednej strukturze a w komponencie Falang dodajesz tłumaczenia poszczególnych elementów treści które funkcjonują jako równoległe poprzełączeniu języka zpodstawowego na inny.
Pzdr

bartek1981
02-08-2013, 14:37
No okej, mam tylko nadzieję, że mogą być zainstalowane jednocześnie. Tzn. joomfisha bym po prostu wyłączył...jakoś.
Z pewnością muszę przetestować jedno: mam artykuł a w nim link do innego artykułu->klikam na zmianę języka->i tutaj joomfish się krzaczy, bo choć wszystko jest pięknie zlinkowane, to przy przechodzniu między stronami wywala błąd 404. Musiałem przez to zrezygnować z przetłumaczenia kilku artykułów, bo się po prostu nie dało tego zrobić. Joomfish mi zwyczajnie oszalał.

- - - Updated - - -


2. Joomfish - weg
- sprawdzenienie czy wszystko od Joomfish'a zostało odinstalowane

Co to jest weg? Czy to jest taki żargonowy skrót od "sprawdź czy się wszystko odinst..."? Pytam, bo pierwszy raz widzę;-)

Gall Anonim
03-08-2013, 00:51
Co to jest weg?
z języka niemieckiego // tłumaczenie// weg = precz (przysłówek)
Czyli Makaronizm – pochodzący z języka obcego zwrot lub forma gramatyczna wplatany do języka ojczystego.
Pzdr