PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent rejestracji zepsuł się lub go nie było.Jaki w zamian?



Kucharzyk
02-08-2013, 11:00
A więc pobrałem bt_arise z bow themes.
Oczywiście jako paczkę.
Theme mi się podoba jednak próba zarejestrowania nowego użytkownika kończy się wyświetleniem strony o błędzie.
Nie ma komponentu regi* modułu też nie.
Jak zainstalować oryginalny moduł lub użyć innego modułu do rejestracji?

pusty
02-08-2013, 14:03
poczytaj na bow themes jaki moduły tam używają i może gdzieś znajdziesz ich oryginalny moduł :)

Gall Anonim
02-08-2013, 14:08
Mają przynajmnie trzy różne moduły, między innymi do rejestracji przez społecznościówki itd

pusty
02-08-2013, 14:11
no ok, ale jak by instalował po kolei i sprawdzał to w końcu trafi prawda?

Gall Anonim
02-08-2013, 15:29
@Kucharzyk - pytanie - jak to? Nie ma standardowego modułu logowania?
Nie wpadłem na to pytanie wcześniej bo kwestia jest raczej zbyt oczywista - wejdź w moduły - daj utwórz (prawa góra - chyba zielony plus) - wybierz z listy i utwórz - bo jakoś nie chce mi się wierzyć że tej możliwości nie ma.
Pzdr

Kucharzyk
03-08-2013, 13:59
Moduł logowania jest.Brakuje komponentu.
Utworzenie modułu logowania jest możliwe i jego dodanie do głównej strony jest prawidłowe jednak próba rejestracji powoduje wyświetlanie błędu 404 strona nie została odnaleziona.

alex51
03-08-2013, 15:05
Jaki masz problem z aktualizacją za pomocą standardowego instalatora i pobranej łatki Joomla_2.5.x_to_2.5.14-Stable-Patch_Package.zip? Nadpisanie plików z serwera zawartością łaty aktualizacyjnej powinno uzupełnić braki w plikach na serwerze.

Kucharzyk
03-08-2013, 16:37
http://bar.radioprc.pl/index.php/component/users/?view=registration
Wpisuję dane do modułu rejestracji i zostaję przekierowany do
http://bar.radioprc.pl/index.php/component/users/
Co powoduje błąd 404
Path zainstalowany poprawnie przez instalatora.Problem nadal występuje

alex51
03-08-2013, 17:21
Należałoby porównać zawartość plików z serwera z zawartością paczki instalatora Joomla!@.5.14. Być może jednak czegoś nadal brakuje. Sprawdziłbym też działanie procedury rejestracji na jednym ze standardowych szablonów.

Kucharzyk
03-08-2013, 17:53
Rejestracja przy standartowym szblonie działa prawidłowo.
1.Zastąpienie components oryginalną paczką z joomla
2 wyłączenie szablonu.
3.Utworzenie czystego modułu rejestracji.

- - - Updated - - -

Na szablonie bt problem powraca.

alex51
03-08-2013, 18:00
Spróbuję przetestować ten szablon i odezwę się jak będę wiedział coś konkretnego. Prawdę mówiąc nie wiem co w tym szablonie jest tak interesującego, że musisz go używać?

Kucharzyk
03-08-2013, 18:52
Jest za darmo i jest zielony.

alex51
03-08-2013, 19:07
Szablon ten sprawia problemy, wymaga stosowania typowych dla niego modułów, np. BT Login. Jest dość stary (2011 rok), nie nadaje się do wyświetlania w urządzeniach mobilnych a chyba powinno Ci zależeć, by klienci mogli sprawdzać menu restauracji korzystając ze swoich smartfonów. Osobiście radziłbym poszukać nowocześniejszego, responsywnego szablonu lub zlecić wykonanie takiego, oczywiście w zielonym kolorze. :)

Gall Anonim
04-08-2013, 10:36
Jeżeli pobraleś kickstarta to:
o ile się nie mylę nie masz możliwości wywołania z zaplecza poglądu pól szablonu (takie tam sprawdzenie błędów o których akurat myślę)
1. Szablon trzeba naprawić w dość specyficzny sposób
- odinstaluj sam szablon który był na kick'u
- zainstaluj szablon z samodzielnego pliku szablonu
- zaktualizuj wszystko - dodatki JT-3 również (Framework)
2. Jak widzę według wskazanej przez ciebie ścieżki masz tam moduł do rejestracji użtkowników który jest w kick'starcie - w górnym prawym rogu nad szukajką masz dwe ikony - jedna jest do logowania - druga do rejestracji
Pzdr

Kucharzyk
11-10-2013, 00:41
Dziękuję.Strona pracuje prawidłowo.