PDA

Zobacz pełną wersję : EZ Store nie zapisuje ustawień



sd81
05-02-2007, 11:29
Witam

Przeszukałem forum / net i znalazłem kilka podobnych problemów, ale bez odpowiedzi i rozwiązań.

Po instalacji EZ Store wszystko wygląda w porządku. Dopiero po wejściu w ustawienia i jakiejkolwiek zmianie lub nawet nie i kliknięciu "zapisz ustawienia", plik konfiguracyjny sklepu nic nie zapisuje, dodatkowo czyści się. Po ponowym wejściu wszystkie pola puste. Podobnie jest z kategoriami. Zakładam kategorię, wchodzę w nią raz jeszcze i nazwa jest wyczyszczona. Nie moge też dodawać zdjęć.

EZ Store 1.1, Joomla 1.0.11, register globals sa off

dzięki za każdą pomoc

gp13
06-02-2007, 20:23
Witam, mam dokładnie twn sam problem. miałem zainstalowana joomle i doinstaloweałem dodatki - było wszystko ok.
Provider mieszał na serwerz wiec zmieniłem serwer . Zainstalowałem joomle, potem ez-store i problem sie pojawił taki jak wyzej. Nota bene z jos directory dzieje sie to samo. Główkuje ale za mało sie znam na szczególach. czy ktos wie jak to rozwiazać?

Bielack
10-03-2007, 17:24
Podciągnę watek, bo mam taki sam problem z Jos Directory jak gp13. Potrzebuję uruchomić katalog produktów i myślałem właśnie o JosDiectory, a tutaj taka zasadzka.

---
Małe update:
Sprawdziłem, jak ma się sprawa z zapisywaniem ustawień w JosDirectory na kilku serwerach, min: home.pl, progreso.pl, dwa inne inawet na localhoscie sprawdziłem. Wszędzie gubi ustawienia! Sciągnąłem komponent "Productbook (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,786/Itemid,35/)", zainstalowałem bez problemu - i zonk: przy zapisaniu ustawień, zgubił wszystko.
Wszędzie Joomla! 1.12 pl. Ktoś ma pomysł, co może być przyczyną?

---
Kolejne Update z rozwiązaniem problemu.
By rozwiązać problem z gubieniem konfiga w JosDirectory i ProductBook trzeba ustawić:
ON = define 'RG_EMULATION', 1 ); w globals.php
Pojawia się dodatkowy czerwony napis w panelu z informacją o niebezpieczeństwie, ale komponenty działają.

gp13
03-04-2007, 20:23
Męczyłem sie i kombinowałem ale g... z tego. Natomiast znalazłem komponent EZ Catalog - te same funkcje i możliwości.
Do pobrania tutaj
http://www.justjoomla.com/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=14&Itemid=56
Są tam różne wersje, wybrałem litle i dla mnie starczyło.
Pozdrawiam wszystkich.

Bushmen_DZ
05-05-2007, 17:57
Witam to jest ten sam problem co z josdirectory jeston zbudowany na EZ store
i odpowiedz wygląda następująco:
wszystko stoi na nazwa.pl
poradzono mi żebym zmienił register_globals off

"Może Pan zmienić te ustawienia samodzielnie poprzez plik .htaccess z
dyrektywami:
php_flag register_globals off
php_flag short_open_tag off
"
ale to nie wszystko!!!
dopiero w pliku globals.php po zmianie z "0" na "1"
w linijce
define( 'RG_EMULATION', 0 );
wszystko śmiga poprawnie

wwasik
27-10-2007, 02:34
U mnie też zadziałało, niemniej jednak komunikat jaki się pojawia jest trochę zniechęcający:)
Następujące ustawienia PHP na serwerze nie są optymalne ze względów bezpieczeństwa i zalecana jest ich zmiana:Zmienna Joomla! RG_EMULATION ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’ w pliku globals.php.


Ustaw ’ON’, aby zapewnić kompatybilność.Jak to się ma tak naprawdę do bezpieczeństwa? Czy powoduje to rzeczywiście uszczerbek na bezpieczeństwie? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam