PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja pakietu językowego - uprawnienia do plików



andrewl
02-08-2013, 13:51
Witam.
Mam domene, nazwijmy ją domena.pl . Na swoim serwerze linux założyłem użytkownika domena.pl i tam do katalogu "htdocs" wrzuciłem paczke Joomli. Na hostingu oczywiscie zrobilem przekierowani na swój serwer. Odpalam w przeglądarce adres domena.pl i zaczynam instalować Joomle. Idzie dość gładku. Dostaje sie do panelu administratora i tu zonk !! - nie moża instalować dodatków, języka polskiego - komunikat, że nie można instalować. Zmieniałem prawa plików na 775 , aż wkońcu wszystkich na 777. Nic nie pomagało.
Co zauważyłem: Przy instalacji paczki do katalogu ../tmp tworzy się plik z paczką językową , ale właścicielem jej nie jest użytkownik domena.pl , ale www-data (może być inaczej, ale akurat u mnie jest tak). Coś mnie tknęło i ustawiłem do wszystkich katalogów ( nawet domowego użytkownika ) właściciela i grupe www-data.
Jeśli robicie to w linuxie to na prawach root'a wydajecie polecenie chown www-data:www-data *
Po tej operacji nie ma już żadnych problemów z instalacjami.

Pytanie tylko moje, jak jest z bezpieczeństwem na takich ustawieniach?
Czy moge teraz wrócić do podstawowych uprawnień i ustawienia właściciela plików/katalogów na usera domena.pl i wszystko bedzie działać ?
Czy nie można już na poziomie instalacji ustawić by z panelu administracyjnego " Joomla " instalował poprawki/pakiety jako użytkownik na danym serwerze?

Pozdrawiam

trzepiz
02-08-2013, 15:51
Jeśli chcesz uruchomić swój własny serwer - to sugeruję zaczerpnąć wiedzy na temat Twojej dystrybucji i konfiguracji Apache, PHP, MySQL, Grup i uprawnień. Najlepszym miejscem do tego celu będzie forum poświęcone używanej przez ciebie dystrybucji linuxa.