PDA

Zobacz pełną wersję : Joomfish problem z tłumaczeniem



waros
03-08-2013, 18:47
Mam problem z tłumaczeniem przez Joomfish na angielski. Strona jest 4-języczna, z niemieckim, rosyjskim nie ma problemu, a przy próbie tłumaczenia na angielski od jakiegoś czasu pojawia się komunikat :
"For automatic Google translations you need to get an API key from Google (commercial). See here https://code.google.com/int/en-GB/apis/language/translate/v2/pricing.html" i nic się nie da zapisać. Na stronie jest tekst w jęz.polskim - http://victoria.canisfortuna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=7&lang=en

Co mam zrobić, proszę o rady. Dziękuję.

zwiastun
03-08-2013, 18:59
Trochę to dziwne, że wydawcy witryny wielojęzycznej trzeba tłumaczyć, co oznacza angielski komunikat. A ktoś mnie całkiem niedawno usilnie przekonywał, że język angielski to naturalny język komunikacji młodego pokolenia. Zapomniał dodać, ze pod warunkiem, iż w zanadrzu jest Google Translator.

No cóż, bywa.
Google translator przetłumaczył mi:
"W przypadku automatycznych tłumaczeń Google musisz zdobyć klucz API z Google (komercyjnych). Zobacz tutaj..."

To jest odpowiedź na pytanie, co masz zrobić.

Przepraszam za bełkocik, ale taki urok Google translatora. Jeśli jednak tego bełkociku nie rozumiesz, to przemyśl, na jakie udręki narażasz odwiedzających Twoją witrynę, dając im tłumaczenia z Google translatora.

Na marginesie: Rozważ też, czy wypada uznawać swoich użytkowników za takich idiotów, którzy nie potrafią w swojej przeglądarce włączyć sobie automatycznego tłumaczenia i trzeba im mydlić oczy (i rozumy), że korzystają z witryny wielojęzycznej, czyli takiej, w której ludzie ludziom udostępniają treści w języku, który sobie wybrali.

JoomFisha instaluje się po to, by ułatwić sobie proces tłumaczenia, a nie po to, by tłumaczył Google Translator. Ale to już inna kwestia.

waros
03-08-2013, 19:11
W zupełności się z Tobą zgadzam ! Jestem tłumaczem (wprawdzie nie angielskiego) i dobrze wiem jak tłumaczy google.
Może żle przedtswiłam problem.W pozostałych językach wstawiam tekst np. po niemiecku i zapisuję.I jest OK. Na stronie angielskiej też było w porządku, ale w tym jednym miejscu, tekst angielski i zapisuje się i ciągle mam na stronie polską wersję. Spróbowałam więc ikonkę tłumacz i dostałam taki komunikat. Nie chcę wstawić tłumaczenia " z automatu", mam tekst własny, ale nie zapisuje się. Pewnie coś robię źle, ale nie wiem co i w czym jest problem.

Niestety nie jestem, jak to piszesz "młodym pokoleniem", niestety ... I nawet nie jestem pokoleniem komputerowym. Cała moja wiedza komputerowa to godziny nauki i upór, więc proszę o wyrozumiałość.

zwiastun
04-08-2013, 13:30
Musiałby do tego zajrzeć ktoś, kto ma doswiadczenie z Joomfishem.