PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyglądem strony/artykułów



skorektoja
04-08-2013, 14:12
Witam

Od niedawna zacząłem tworzyć stronę w Joomla 2.5 i natrafiłem na problem który nijak nie wiem jak przejść - choć spodziewam się że rozwiązanie jest banalne.
Mianowicie chodzi o to że podczas edycji artykułu artykuł wygląda nazwijmy to normalnie, natomiast już na stronie wyświetla mi się poszatkowany.
Najlepiej będzie widać to na poniższym zdjęciu - dla łatwości objaśnień ponakładałem bloki na treść.
6868

Mam więc temat artykułu nr 1, pod nim treść numer1, pod nią obok siebie dwa obrazki i obok nich jeszcze treść2 do tego artykułu.
W edytorze wszystko mam jedno pod drugim - tak jak chciałem, tzn:
Temat1
Treść1
Zdjęcie1
Zdjecie2
Treść2

Podobnie z Artykułem 2

Sam tytuł2 został umieszczony poniżej zdjęć z poprzedniego artykułu, ale już treść jak widać na zdjęciu zaczęła się pisać zupełnie nie w tym miejscu gdzie powinna czyli nie pod tematem ale z boku zdjęć z artykułu poprzedniego.

Artykuł2 w edytorze również wygląda ok tzn jest

temat2
treść 1
treść 2
treść 3

I jak widać treść kolejnego artykułu3 też z boku zaczyna się zapisywać a nie pod tematem tak jak można by się spodziewać.

Próbowałem z różnymi parametrami tekstu, zdjęć ale żadne nie reaguje tak jak powinno - tzn nie reaguje podczas wyświetlania - bo w edytorze wszystko wygląda ok.

Ma ktoś pomysł co poknociłem?

Dzięki za wszelką pomoc.

Tomek

zwiastun
04-08-2013, 14:36
Link do strony/zdjęcie ekranu - bo z tego obrazka i opisu niewiele można zrozumieć (gorąco dziś, a Ty każesz myśleć nad czymś, co łatwo pokazać)

skorektoja
04-08-2013, 14:40
http://nowa.mbzwycieska.pl/index.php/en/strona-glowna/wydarzenia

zwiastun
04-08-2013, 15:56
Jeśli obrazek jest spozycjonowany do lewej czy prawej, to obok niego wyświetla się tekst (o ile istnieje).
Ponadto - obrazek wypełnia tyle miejsca, ile potrzebuje na swoją wysokość i szerokość. Jeśli masz podział na kolumny, to obrazki nie mogą być szersze niż planowana kolumna
Rozwiązania:
a) mniejsze obrazki, aby tekst obok miał miejsce odpowiedniej szerokości
b) nieokreślanie pozycji obrazka (wyświetlanie między akapitami)
Poza tym masz prawdopodobnie otwarty niepotrzebnie nadmiarowy znacznik div, co powoduje obsunięcie modulu z bocznego paska. Ale najpierw trzeba poprawić błędy z wstawianiem obrazków.

PS Czy to ma być strona wielojęzyczna? Jeśli nie, to po co włączyłeś obsługę wielojęzyczności?