PDA

Zobacz pełną wersję : Strona typu atlas/encyklopedia na joomli?



ene
05-08-2013, 20:10
Witajcie :)

Zastanawiam sie nad stworzeniem stronki typu atlas ryb, ale nie bardzo wiem jaki dodatek mi to umozliwi? Ponieważ to nowa strona to zaczęłabym od joomla 3.x.x (najnowszy skrypt chyba zawsze najlepszy) jednak przeglądając bazę plików nie natrafilam na nic do tej wersji..

Chodzi mi o coś, co pomoże mi zarządzać duża ilością artykułów - każdy artykuł na 1 gatunek ryby, a jak wiadomo (przynajmniej tym co się interesują tematem akwarystyki ;) ) poszukujemy nazwy gatunku po łacińskiej lub popularnej polskiej nazwie.. wiec przydałoby się aby kazda ryba miała artykuł podpiety do dwóch spisów tresci: łaciński A-Z i polski A-Z, więc strukturę artykułów widzialabym tak:



Atlas ryb [łac]

A

gatunek1
gatunek2


B
(...)
Z


Atlas ryb [pl]

A

gatunek


B
(...)
Z




na stronie głównej wystarczą kategorie nadrzedne (tj. "Atlas") i dalej już mozna wybrac litere i bedzie alfabetyczny spis ryb, ale byłoby dobrze jakbym nie musiała tworzyć dla jednego gatunku dwóch róznych artykułów..

Sądze że kategorii głównych byłoby wiecej (np. też spis chorób ryb czyli osobny 'atlas' juz nie powiązany z tymi opisami ryb)

Czy joomla da temu radę? Chętnie usłysze wasze rady jaka wtyczka jest najlepsza do tego celu, a może powinnam zacząc od starszego skryptu?

ene
05-08-2013, 21:02
już nie moge edytowac ale chcialam napisac ze joomli 3 jednak nie moge miec, bo mój serwer ma wersję php 5.2.13 a nowa joomla wymaga 5.3

czyli pozostaje mi joomla 2.5 ? dzis nie bede juz wrzucac plików ale jakby ktoś mógł doradzic to mój post dalej aktualny :)

mjmartino
06-08-2013, 18:10
Nie prościej użyć jakiegoś komponentu do tworzenia Katalogów ; >
Tak J.2.5

Gall Anonim
06-08-2013, 20:11
Można to zrobić wykorzystując normalną strukturę kategorii w Joomla bez potrzeby dodawania czegokolwiek tylko odpowiednioją budując - jakie kolwiek dodatkowe rozszerzenia to zbędne obciążenie witryny
Pzdr

ene
07-08-2013, 17:52
Można to zrobić wykorzystując normalną strukturę kategorii w Joomla bez potrzeby dodawania czegokolwiek tylko odpowiednioją budując - jakie kolwiek dodatkowe rozszerzenia to zbędne obciążenie witryny
Pzdr

Czy możesz rozwinąć co to znaczy odpowiednie budowanie? Kategorie sądzę, że dam radę potworzyc, tylko czy może miałeś coś jeszcze na mysli? Np. odnośnie przypisania artykułu do dwóch katalogów jednoczesnie?



Nie prościej użyć jakiegoś komponentu do tworzenia Katalogów ; >
Tak J.2.5

Czy polecasz jakis konkretny komponent? :)

mjmartino
08-08-2013, 11:30
Można to zrobić na tylu rzeczach jak i bez tak jak wspomniał @Gall
Resztę znajdziesz na http://extensions.joomla.org/extensions/directory-a-documentation/directory

ene
08-08-2013, 22:18
Dzieki, bedę musiała potestować :)