PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejnosc elementow w menu



soryt
11-08-2013, 16:30
Witam,


Slowo honoru, ze szukalem wszedzie i probowalem sie dostosowac do rad w poradnikach ale mi nie wychodzi. Chce, by


moja strona, a w zasadzie menu wygladalo tak jak przed reinstalacja Joomla!


web archive org /web/20130807062720/http://www.keller.art.pl/ a wyglada tak: keller art pl - za


nic nie jestem w stanie zmusic pozycji w menu do zmiany kolejnosci, czyli, by "O stronie" bylo po "Poezja".


Prawdopodobnie cos namieszalem w administracji, choc na pierwszy rzut oka wszystko wyglada tak, jak byc powinno.






Bardzo prosze o jakies wskazowki.


Pozdrawiam,
Dylesid

webmario
11-08-2013, 16:54
No, ale Ty pokazujesz pozycję w kategorii, a nie w menu. Wejdź w menu-->main menu i tam ustawiasz w jakiej kolejności co ma się wyświetlać.

soryt
11-08-2013, 16:57
Ponizej zrzut z menu.

webmario
11-08-2013, 17:11
Podstawy się kłaniają. Tutaj tworzysz, projektujesz menu, do którego dodajesz później odpowiednie pozycje.
A te pozycje podpinasz do kategorii czy artykułów(nadajesz im typ) i wyświetlasz w jakiej tam sobie chcesz kolejności. Następnie w "module menu"(utwórz nowy moduł - menu) wskazujesz, które menu ma się wyświetlać i w której pozycji w szablonie.

Gall Anonim
12-08-2013, 13:09
Ok - dałem propozycję pod zleceniem
- więc tak:
Pierwsze co pokazełeś to jak zwrócono ci uwagę - nazwy kategorii
Jeżeli chcesz zmienić ich kolejność na liście to:
w czwartej kolumnie od lewej obrazu który pokazałeź masz właśnie kolejność
wystarczy wpisać cyfry odpowiadające oczekiwanej kolejności i kliknąć na miniaturkę dyskietki u góry kolumny co wywoła komendę : zapisz
ale...
To nie wpływa bezpośrednio nakolejność elementów menu i .....
Drugi zrzut ekranowy to kreator menu a nie jego elementów więc ....
- Tworzszy tam sobie menu którego nazwa będzie sugerowała miejsce lub mechanizm na froncie witryny (albo w jakikolwiek inny sposób który pozwoli ci na intuicyjną/skojarzeniową nawigację po zapleczu - takie postępowanie znacznie ułatwi ci pracę w przyszłości)
dalej...
- przechodzisz do tego menu wybierając je chociażby z listy menu i .......
- dajesz "utwórz element"
- tworzysz element wybierającjako typ n.p. przegląd artykułów w kategorii, powybraniu należy odczekać z sekundę, dwie i ustawić parmetry element wybierając między innymi kategorię której ma ten element menu dotyczyć oraz ustawiając resztę elementów konfiguracyjnych według oczekiwań (do czego zapewne jeszcze będziemy musieli powrócić jak się określisz co do wyglądu - przeglądu artykułów), po czym dajesz zapisz/zamknij
i tworzysz kolejne elementuy menu poprzez analogię.
Jeżeli chcesz zmienić kolejność postępujesz analogicznie jak wprzypadku segregowania kolejności kategorii
-
No to tyle ne początek -mam nadzieję że stwotrzenie modułu menu oraz właściwe skonfigurowanie zgodne z oczekiwaniami jak i opublikowanie nie jest dla ciebie wiedzą tajemną.
Więc ....
Zrób tak jak zaproponowałem i pytaj dalej
Pzdr