PDA

Zobacz pełną wersję : jquery niepotrzebne ale usunąć już nie mogę



kuna
11-08-2013, 17:14
Witam,

Miałem kiedyś pomysł aby dołożyć slidera do strony która jeden już ma, okazało się to nie zbyt dobrym pomysłem, i aby mi to działało zainstalowałem jquery aby slidery sie nie gryzły, jednak odszedłem od tego pomysłu, i pozostałem z głównym sliderem, tyle że nie mogę usunąć jquery ponieważ przestaje mi działac slider główny. A program dorzuca na dole strony swoja stopke z informacjami o wtyczce, wygląda to nie ładnie a i wpływa mi na pozycjonowanie czego zupełnie nie chce. Bardzo proszę o pomoc, jak usunąć jquery ale żeby slider dalej mi działał jak na poczatku. Strona to www.scianyzesnu.pl

Pozdrawiam,

Mariusz.

alex51
11-08-2013, 18:20
W jaki sposób instalowałeś jquery, za pomocą dodatku czy bezpośrednio dodając kodem w pliku index.php szablonu i wgrywając potrzebne pliki do katalogu media? Podejrzewam, że masz dodatek Juery Easy, więc pewnie wystarczyłoby go odinstalować.

kuna
11-08-2013, 19:01
instalowałem przez instalator, tak to jest jQuery Easy, ale powtarzam, odinstalowanie dodatku powoduje iż lider nie działa, gdyby to było takie prste pewnie nie pytał bym o rozwiązanie...

alex51
11-08-2013, 19:11
To potrzebujesz usunięcia JQuery, czy wystarczy Ci samo wyłączenie pokazywania raportu z JQuery Easy?

kuna
11-08-2013, 19:31
w sumie wystarczy wyłączenie raportu, a nad całkowitym odinstalowaniem z zachowaniem funkcjonalnosci sie zastanawiam, bo skoro nie bylo go wczesniej to pozostawianie takich dodatków nie jest zaśmiecaniem serwera i systemu?

kuna
11-08-2013, 21:12
raport wyłączyłem, dziekuję za podpowiedz, muszę tylko wyłączać plugin w momencie kiedy chce dodac jakies zdjecia tzn grzebie w wewnetrznym templajcie ale to juz mniejsza z tym, choc jak by sie dało to i prosił bym o wskazówke jak tego uniknac.