PDA

Zobacz pełną wersję : Wersja mobilna strony.



wojti99
13-08-2013, 15:12
Hej!
Od razu uprzedzam, że jestem nowy :) Chciałbym stworzyć wersję mobilną strony, którą zarządzam. Patrzyłem trochę i znalazłem komponent MobileJoomla, lecz niestety przy instalacji pojawia się błąd. Jest jakiś łatwy sposób na dodatkowe zrobienie wersji strony na urządzenia mobilne?
Joomla 1.5
Pozdrawiam!

zwiastun
13-08-2013, 15:21
Skoro jesteś nowy, to czemu bierzesz się za stare... oprogramowanie?

wojti99
13-08-2013, 15:29
Prowadzę stronę szkoły. Można powiedzieć, że odziedziczyłem tę funkcję. Nie robię tego sam i nie mogę czynić wielkich zmian. Chcę to uatrakcyjnić i usprawnić, ale w miarę możliwości.

zwiastun
13-08-2013, 15:46
1. Joomla 1.5 nie jest już rozwijany i wspierany. Wymaga wcześniej czy później migracji do nowszej wersji. W przypadku witryny szkoły im szybciej tym lepiej.
2. Uatrakcyjnianie i usprawnianie czegoś, co z założenia jest mniej atrakcyjne i sprawne, bo stare, sprawdza się w przypadku starych samochodów. W przypadku starego oprogramowania polega na wymianie na nowsze.
Przykłądowo to, o co pytasz - mobilna wersja witryny: w Joomla 1.5 musisz zastosować jakieś dodatkowe rozszerzenia, które na dodatek nie oferują zbyt wielu możliwości, a w Joomla 3.x masz to w standardzie! W Joomla 2.5 uzyskujesz bardzo łatwo, instalując odpowiedni szablon.

alex51
13-08-2013, 15:55
Skoro strona już jest i jak widać w Joomla!1.5, to powinieneś zacząć od migracji do wersji Joomla!2.5. Sprawa mobilności, to dalsza kwestia, którą w tym przypadku załatwi opracowanie nowego, responsywnego szablonu. Zacznijmy od tego, że podasz link do strony szkoły, a będziemy starali się wskazywać dalsze kwestie związane z realizacją Twoich planów. Dodam, że trafiłeś w tym wątku akurat na ludzi kiedyś zwiazanych ze szkołami a obecnie często pomagającym w modernizowaniu szkolnych stron www.

wojti99
13-08-2013, 21:58
Adres strony: http://www.gimnazjumkluczewsko.proste.pl/index.php?start=10
Sam nie mogę decydować. Dopiero we wrześniu zobaczę się z głównym administratorem.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
Pozdrawiam!

PeFik
13-08-2013, 22:01
Jeśli już przy "niestety przy instalacji pojawia się błąd." - to dalej może być tylko gorzej.
Powody mogą być dwa :
1) są problemy z ustawieniami serwera i instalacja czegokolwiek będzie się tak kończyć
2) Nie rozpakowałeś paczki


Sugeruje spróbować z rozwiązaniem o nazwie : Jtouch - plusem tego jest to, że jest rozwijane. Składa sie ono z pluginu (dodatku) oraz szablonu mobilnego.

Link: http://www.griddydesigns.com/downloads/free-downloads

//aby pobrać należy się zarejestrować & zalogować//