PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuł z kategorii



xariax
13-08-2013, 16:51
Witam.
Mam problem z tym modulem(tytuł). Mianowicie wyświetla mi on wszystkie artykuly z 3 kategori. Po kliknieciu na jeden artykul otwiera sie on, lecz nadal widnieje nad nim modul Artykul z kategori i wyswietla wszystkie artykuly z tych 3 kategorii. Ktos mi pomoże opanować?:(

zwiastun
13-08-2013, 17:17
A czego nie rozumiesz? Co się dzieje według Ciebie nie tak?

xariax
13-08-2013, 17:39
Chciałem aby np w adresie xxxx/wydarzenia widniala wlasnie lista artykułow z tych 3 kategori i tak jest. natomiast, kiedy klikam juz na jakiś artykuł to przeładowuje strone( zmienia sie adres na xxxx/wydarzenia/11-sport wyświetla zpowrotem cała liste artykułow a pod nią dopiero tekst zawarty w artykule który wcześniej kliknełem. I nie wiem w jaki sposob się pozbyć wyświetlania tego modułu już po kliknieciu na ten artykuł masz może jakis pomysł? Mam nadzieje że już rozumiesz mój problem

zwiastun
13-08-2013, 17:57
Chciałem aby np w adresie xxxx/wydarzenia widniala wlasnie lista artykułow z tych 3 kategori

1. Pozycje menu w Joomla wywołują odpowiednie układy stron. Jest możliwość wywołania strony typu lista artykułów z kategorii. Jak to zrobić, opisano lub pokazano w wielu poradnikach. Jesli z listy artykułów wybierzesz artykuł, to zostanie wyświetlony artykuł, a nie lista.

2. Moduły są powiązane z pozycjami menu i niekoniecznie znikają, gdy wywołasz jakąś pozycję udostępnianą przez moduł.
Jak to działa również opisano po wielokroć.

Mam wrażenie, ze dopiero zaczynasz i próbujesz "na wyczucie" dojść, jak to działa. Takie podejście ma sens, ale to długa droga. Może lepiej poświęcić czas na zapoznanie się z jakimś poradnikiem?

xariax
13-08-2013, 18:25
W sumie to tak jest że próbuje tego "na wyczucie" co wychodzi to wychodzi a co nie to szukam po googlach. Lecz z tym naprawade mam problem aby cokolwiek znaleźć. Jeśli wybiore strone typu Lista artykułów z kategorii, to będe miał tylko jedną kategorie do wyboru wiec nie wyświetle 3 kategori za pomocą tego układu strony. A co do modułu, jeśli można prosić jakieś linki które pomogą mi w rozwiązaniu problemu? Bo szukałem szukałem i naprawde nie mam pojęcia.. Mózg się aż grzeje :p

zwiastun
14-08-2013, 00:12
Moduł jest opisany na wiki w ekranach pomocy. Nie wiem, zresztą, czy jakikolwiek opis jest potrzebny, bo wszystkie opcje są dokładnie opisane w objaśnieniach pomocy podręcznej w opcjach modułu (po ustawieniu wskaźnika myszki nad etykietami).
Twój problem, o niewielka na razie wiedza o Joomla. I nie miejsce tutaj, by Ci wyjaśniać, co jest grane.
Moduły tak działają - są przypisane do pozycji menu i wyświetlają się na stronach pozycji menu, do której zostały przypisane. Można to zachowanie zmodyfikować, używając specjalnego rozszerzenia z noNumber (Advanced Module Manager), ale na takie zabawy właściwym będzie czas, gdy opanujesz podstawy obsługi Joomla.

Sporo objaśnień masz na www.wiki.joomla.pl

xariax
14-08-2013, 09:52
Dzięki wielkie za pomoc! Gdybyś mi jeszcze powiedział czemu po włączeniu trybu dynamicznego wszystkie artykuły mi znikają ze strony?





hm.. nie wiem czemu kiedy dodaje menu typu lista artykułów z kategori, to moduł po naciśnieciu na jakiś artykuł nie wyświetla znowu całej listy..