PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja plików php - zmiana wyglądu



lipek18
13-08-2013, 22:42
Witam, niestety jestem średnio obeznany w pisaniu w php, uczę się tego wszystkiego, no ale bardziej metodą prób i błedów niż od podstaw niestety. Właściwie to kończę już stronę, niedługo przenoszę już ją z serwera lokalnego na zewnętrzny, ale jest jedno małe ale.
Korzystam z szablonu jaxstorm blue: http://demo.hurricanemedia.net/joomla08/
i zwracam się do Was z prośbą o pomoc w przerobieniu szablonu, w ten sposób aby po lewej i po prawej stronie slidera mógłbym wstawić jakiś obrazek, motyw.
Chciałbym aby wyglądało to coś w ten deseń: http://img824.imageshack.us/img824/1871/nsz9.png .
Dziękuje baardzo za pomoc i pozdrawiam.

zwiastun
14-08-2013, 00:00
1. Takim rozwiązaniem zepsujesz ten szablon.
2. To, o co prosisz, to nie jest prośba o poradę, a prośba o wykonanie dla Ciebie pracy.

Sprawdź rozmieszczenie pozycji modułów w szablonie. Jeśli szablon ma moduły nad obszarem treści głównej, umieść w nim slider. Jeśli nie ma (a chyba tak jest), musisz się liczyć z poważniejszą przeróbką tego szablonu, co odradzam.

Poza tym, przypuszczam, że slider w tym szablonie umieszczony jest bezpośrednio w kodzie szablonu, a nie ładowany jako moduł, co tym bardziej oznacza przerabianie szablonu, a nie drobną poprawkę.

alex51
14-08-2013, 07:38
Do uzyskania efektu przedstawionego na załączonym obrazku nie jest potrzebna edycja kodu php a jedynie znajomość css, które umożliwia wstawianie i ostylowanie kilku obrazków w tle witryny:

background: url(../images/obrazekdlalewegotla.png) top left no-repeat, url(../images/obrazekdlaprawegotla.png) top right no-repeat, url(../images/obrazekdlaglownegotla.png) center center repeat, #ffffff;

lipek18
14-08-2013, 09:59
1. Co do wypowiedzi zwiastuna, to jeśli rzeczywiście tak jest, że szykuję się wiele poprawek, to w takim razie nie będę tego przerabiał bo pewnie wszystko popsuje.
2. Natomiast jeśli według alex51 jest na to uzyskanie tego efektu jakieś prostsze rozwiązanie to będe wdzięczny za bardziej łopatologiczne wytłumaczenie jak to wykonać. Wiem gdzie jest plik css i mniej wiecej co sie w nim zawiera, ale do końca nie wiem jak to coś tam wykonać. Proszę o pomoc.

Dziękuje i pozdrawiam

zwiastun
14-08-2013, 10:26
To jeszcze napisz, co dokładnie chcesz. Bo @alex51 zrozumiał, że chcesz umieścić motyw graficzny wokół strony (tło), ja natomiast, że chcesz obok slidera wygospodarować dwie pozycje modułów. Jeśli chodzi Ci o motyw graficzny wokół całej strony, to @alex51 już Ci podał rozwiązanie.

alex51
14-08-2013, 10:40
Jeśli tylko wokół slidera, to do pliku template.css w wierszu 1965 wstaw proponowaną wcześniej regułę osadzającą 2 obrazki w tle slidera:

#slideshow {
background: url(../images/obrazekdlalewegotla.png) top left no-repeat, url(../images/obrazekdlaprawegotla.png) top right no-repeat;
min-width: 960px;
}
Oczywiście w folderze images szablonu JaxStorm-Blue musisz mieć przygotowane odpowiednie 2 obrazki, do których odnosi się w/w reguła css.

lipek18
14-08-2013, 12:07
Super! Wszystko super śmiga; ) Wielkie podziękowania dla Was obu! Szybka i mega pomoc; ) Pozdrawiam; )