PDA

Zobacz pełną wersję : biała strona - internal server error



palabra
14-08-2013, 12:42
Witam

Mam problem, prawdopodobnie będący następstwem włamania na moją Joomlę. Jest to prosta strona, aktualizowana ok. 1 raz w tygodniu (dodawanie artykułów), w której nikt nie grzebie w skrypcie - tak, jak postawiona, tak stoi od 2-3 lat. Piszę to, aby było jasne - nie grzebałem tam nic i nie zepsułem sam :)

Chodzi o "internal server error" i kod błędu 500 - czyli biała strona. Tzn. nie zawsze to się pokazuje - ale najczęściej, bardzo rzadko ładuje się strona.

Strona stoi na hostingu webd.pl. Skontaktowałem się z nimi, oto odpowiedź:
Państwa skrypt przekracza dostępną na serwerze pamięć. Po zwiększeniu przydzielanej pamięci do 140 MB, strona jest wyświetlana. Jednak po kilku odświeżeniach, znowu brakuje pamięci. Oznacza to błąd w funkcjonowaniu Państwa skryptu, który należy poprawić

W rozmowie telefonicznej po tak dość niezrozumiałej dla mnie odpowiedzi dowiedziałem się, że ktoś modyfikował bazę danych w dacie poniżej - z całą pewnością nie ja, i poprosiłem o wskazanie dokładnie: gdzie i kiedy; mailem dostałem informację:
Log serwera prezentujący błąd:
[Tue Aug 13 02:10:35 2013] [warn] [client 157.56.92.164] mod_fcgid: stderr: PHP Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 76 bytes) in /home/karwiny/public_html/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 462 Nie znam się jednak kompletnie na tym - przyjrzałem się w, udostępnionym do hostingu, edytorze i nie mam pojęcia, w czym jest problem z linią 462 kodu w tym pliku.

W pliku tekstowym w załączeniu wklejam aktualną zawartość mysql.php (/home/karwiny/public_html/libraries/joomla/database/database/mysql.php).

Może ktoś pomoże i wyjaśni, co zostało zmienione i na czym polega problem? Bez tego - strona raz się ładuje, raz nie, tak naprawdę nie można powiedzieć, że działa.

Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.

palabra
18-08-2013, 22:39
Długi weekend... Może ktoś jednak? :)

alex51
19-08-2013, 07:24
Nie rozumiem czego od nas oczekujesz? Strona wymaga naprawy a następnie wskazana byłaby jej migracja do wersji Joomla!2.5. Sugerowałbym dział zleceń.

palabra
19-08-2013, 22:14
Alex51 - dzięki za odpowiedź. W zamyśle w dalszej kolejności chciałem popytać o migrację - czytałem o tym na forum, jednak nie czuję się na siłach żeby zrobić to samemu.

Dlatego też założyłem osobny temat we wskazanym przez Ciebie wątku i zapraszam tam właśnie: http://forum.joomla.pl/showthread.php?72814-ZLEC%C4%98-DIAGNOZ%C4%98-NAPRAW%C4%98-I-MIGRACJ%C4%98-Z-1-5-DO-2-5&p=322795#post322795

wowasopot
21-08-2013, 17:10
Dokładnie podobny problem mam w swoim panelu administracyjnym. Po naciśnieciu jakiegokolwiek rozszerzenia w panelu wyskakyje FATAL ERROR
Warning: require_once(/home/public_html/administrator/templates/khepri/helper.php) [function.require-once (http://www.mrvarchitekci.com/administrator/function.require-once)]: failed to open stream: No such file or directory in/home/public_html/administrator/templates/khepri/index.php on line 15

Fatal error: require_once() [function.require (http://www.mrvarchitekci.com/administrator/function.require)]: Failed opening required '/home/public_html/administrator/templates/khepri/helper.php' (include_path='.') in/home/public_html/administrator/templates/khepri/index.php on line 15

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę

zwiastun
21-08-2013, 21:24
Czy plik istnieje? Sprawdziłeś
Czy nie zmieniły się prawa dostępu?
Czy witryna nie została zhakowana - sprawdziłeś?