PDA

Zobacz pełną wersję : przyciski społecznościowe-facebook, google+ nad artykułami



pablo741
15-08-2013, 17:09
poszukuję darmowego dodatku do joomla 2.5 , który automatycznie będzie mi wyświetlał nad każdym artykułem lubię to, share itd.
chodzi mi o przyciski, które będę "lubić" konkretny artykuł, a nie całą stronę
wiem, że facebook udostępnia swoje narzędzia, ale wtedy przy każdym artykule trzeba wpisywać kod, a mi chodzi o rozwiązanie automatyczne

seba.adm
15-08-2013, 17:15
Witam.

ValAddThis (http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/social-share/social-multi-share/12639) działa całkiem sprawnie. Jeżeli nie, z tej kategorii Jed na pewno coś wybierzesz odpowiedniego: JED (Centralny Katalog Rozszerzeń) - Social Multi Share (http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/social-share/social-multi-share).

pablo741
15-08-2013, 23:11
przy najnowszej wersji joomli działa niestety tylko przycisk share, więc ten plugin się chyba nie sprawdzi
polecisz mi jeszcze jakiś inny ?

seba.adm
15-08-2013, 23:31
W konfiguracji dodatku, zakładka "Rozszerzone: Toolbox Parameters (valid only for this) musisz zaznaczyć odpowiednią opcję, przeklikaj po kolei wszystkie opcje, a na pewno trafisz na tą odpowiednią wyświetlającą potrzebne funkcje społecznościowe. Zakładam że korzystasz z Joomla! 2.5, gdyż w takim dziale zostało zadane pytanie.

pablo741
15-08-2013, 23:51
przejrzałem te opcje dość dokładnie, ale nic to nie zmieniło
poza tym kilku użytkowników zgłaszało te same uwagi po aktualizacji do joomla 2.5.11

korzystam z joomla w wersji 2.5.14

pablo741
16-08-2013, 22:31
ok, działa
problem występował na serwerze lokalnym, po wrzuceniu na serwer online wszystko działa
mam tylko pytanie, czy kliknięcie lubię to do artykułu z tym pluginem jest jakoś zauważalne na facebooku ?

seba.adm
16-08-2013, 22:49
Kliknięcie "Lubię to" publikuje w twoim profilu na Facebooku (blok "Ostatnia aktywność") informację że polubiłeś ten artykuł. Tam masz dalej możliwość udostępnienia tego artykułu wśród znajomych czy na "profilach stron" którymi zarządzasz. Celowo podałem ten dodatek, gdyż jako jeden z nielicznych, nadal posiada on opcję "Udostępnij", kóra w pewnym momencie została odsunięta w cień przez Facebooka na rzecz "Lubię to" - jak twierdzili miało to zwiększyć aktywność wśród znajomych i informowaniach ich co dana osoba "lubi".

pablo741
22-08-2013, 13:22
mam problem z przyciskiem share, facebook przy udostępnieniu widzi miniaturę tylko jeśli jest ona w folderze images, jeśli jest w podfolderze folderu images to już nie widzi
wiesz może czemu ?

pablo741
22-08-2013, 22:40
coś jest chyba nie tak plikami szablonu, ale nie wiem co
edit: to nie szablon, ani plugin
mam coś nachrzanione w joomli