PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z domeną, jak przenieść Joomla



Sheeper
15-08-2013, 21:55
Witam, zainstalowałem Joomla 3. Po zrobieniu całej stronki, okazało się, że adres pod którym ona się znajduje wygląda tak:
www.moja-stronka.pl/moja-stronka (http://www.moja-stronka.pl/moja-stronka)
Aby wejść do panelu administrator również muszę wpisywać adres podwójnie:
www.moja-stronka.pl/moja-stronka/administrator (http://www.moja-stronka.pl/moja-stronka/administrator)
Kiedy wpisuje prawidłowy adres:
www.moja-stronka.pl (http://www.moja-stronka.pl)
wyświetla mi nazwę stronki z której zakupiłem domenę oraz serwer wraz z komunikatem:

W budowie




Witamy na głównej stronie moja-stronka.pl


W celu zmienienia tej strony, załaduj swój serwis do folderu public_html.


Połączyłem FTP z Total Commanderem, kiedy wchodzę w folder public_html znajduje się tam folder z nazwą "moja-stronka" i w tym folderze znajdują się pliki Joomla.
Domyślam się że to jest właśnie problem dlaczego aby wejść na moją stronkę muszę wpisać podwójnie domenę.
Nie wiem tylko czy skopiowanie wszystkiego i przeniesienie do folderu public_html rozwiąże problem(sama próba skopiowania plików do folderu na kompie się nie powiodła) a może jest jakiś lepszy sposób?

Bazyl
15-08-2013, 22:02
Witam,

Najprościej wskazać domenie bezpośrednio katalog ze stroną.

Sheeper
15-08-2013, 22:13
Dzięki za szybką odpowiedź!

Super pomysł! a mógłbyś mnie jeszcze nakierować gdzie mogę taką opcję znaleźć?

Pozdrawiam

Bazyl
15-08-2013, 22:37
Gdzie masz hosting?

Domenę ustawiasz w panelu serwera.

Sheeper
15-08-2013, 22:44
webion.pl

Bazyl
15-08-2013, 22:47
Nie znam :)

Poszukaj w pomocy, jak skierować domenę na katalog lub przenieś stronę katalog wyżej.

Sheeper
15-08-2013, 23:11
Przeniosłem katalog wyżej, opcja:
www.moja-stronka.pl/administrator zaczęła działać
ale na samej stronie:
www.moja-stronka.pl
wciąż jest komunikat o stronie w budowie, może powinienem wyczyścić folder public_html z tych plików co się tam znajdywały?

alex51
16-08-2013, 08:14
Jeśli w katalogu public_html znajduje się plik index.html, to możesz go usunąć.

Sheeper
16-08-2013, 20:47
Tak też zrobiłem! dzięki za pomoc! usunąłem plik index.html oraz zmieniłem w pliku configuration.php ścieżkę na www.moja-stronka.pl, Aktualnym problemem jest to, że zakładki w menu mają inny adres niż strona HOME, kiedy wchodzę w zakładki adres mam www.moja-stronka.pl/moja-stronka/galeria
nie wiem gdzie mogę zmienić te adresy na www.moja-stronka.pl? domyślam się, że w którymś z plików Joomla jest opcja aby edytować ścieżkę.

palyga007
16-08-2013, 21:48
Wyłącz i włącz proste adresy

Sheeper
16-08-2013, 22:42
I znów wielkie dzięki za pomoc, po wyłączeniu prostych adresów problem zniknął! po włączeniu znów wraca ale to zapewne przez to, że cały czas w public_html siedzi folder z moją-stronką. Mam jeszcze dwie sprawy.
1. W szablonie mam opcje wpisz slogan, obojętnie czy go usunę lub zmienię zawsze pojawia się ten sam: Pro Template For Your Website, jest sposób aby go usunąć lub zmienić na stałe?
2. w każdej zakładce przy artykule pojawia się data a pod datą: SuperUser, Opublikowano, Odsłony, Kategoria, Drukuj, Email - jak pozbyć się napisów pod datą?

Orfeusz32
18-08-2013, 13:39
Wyłączysz to w "Opcje komponentu Artykuły".