PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon nie działa - czemu ?



dawidj11
18-08-2013, 20:45
Witam ! Zainstalowałem sobie serwer JAMP aby przetestować Joomle 2.5 i 3.0 i wgrałem swój szablon a dokładnie Shaper Sportive zainstalowałem z paczki .zip i wszystko poszło ok. (instalowałem na 2.5 najpierw) a gdy ustawiłem go jako domyślny i przeszedłem na stronę głowną zamiast szablonu zobaczyłem coś takiego "Helix framework not found.
Zainstalowałem też na 3.0 i nic się nie wyświetliło. Czy macie jakieś pomysły ?

PeFik
18-08-2013, 21:24
Tak, bo trzeba zainstalowac jeszcze plugin z frameworkiem albo go wlaczyc. Poszukaj na ich stronie, zapewne nie doczytales.
Niestety jak widzisz niektore firmy oddzielaja szablon od frameworka w taki sposob. Ma to swoje zalety, jak i wady.

dawidj11
19-08-2013, 15:00
Hmm , nie bardzo wiem co zrobić teraz , może jakiś link do pobrania pluginu i jak go zainstalować ? Byłbym wdzięczny.

zwiastun
19-08-2013, 15:10
Sprawdziłeś na stronie projektanta szablonu?
Zapytałeś Google o Helix Framework?
Na forum pytamy, gdy wyczerpiemy inne możliwości rozwiązania swojego problemu. Nie wypada angażować kogoś innego, dopóki się nie zrobiło wszystkiego, co można zrobić we wlasnym zakresie.

dawidj11
19-08-2013, 15:55
Właśnie szukałem , nawet coś posciągałem , ale coś mi nie idzie.

To jest strona szablonu http://www.joomshaper.com/joomla-templates/sportive

Wgrałem ten Helix plugin i szablon od nowa i działa , ale nie ma tych wszystkich przykładowych paneli z szablonu i tabelek bocznych , tylko jest wszystko z tego poprzedniego szablonu. Co zrobić ? Zainstlowałem suchy szablon + wszystkie moduły do niego i włączyłem je w zakładce na zapleczu. ?

zwiastun
19-08-2013, 16:23
Szablon to jest szablon, a nie witryna wypełniona treścią. Przykładowe dane masz w pakiecie QuickStart - tam sobie możesz podejrzeć, co i jak zostało skonfigurowane.

dawidj11
19-08-2013, 16:36
Zainstaluję QuickStart i zobaczymy.

- - - Updated - - -


Szablon to jest szablon, a nie witryna wypełniona treścią. Przykładowe dane masz w pakiecie QuickStart - tam sobie możesz podejrzeć, co i jak zostało skonfigurowane.

Dzięki Ci :) W końcu to czego chciałem. Pakiet QuickStart + załadowanie danych przykładowych i działa.