PDA

Zobacz pełną wersję : Ukrycie domyślnej pozycji menu



marcinp1984
20-08-2013, 10:45
Witam. Czy jest możliwe aby w jakiś sposób ukryć domyślna pozycję menu? Chciałbym aby na stronie nie było czegoś takiego jak pozycja home, czy strona startowa. Ona miałaby być tylko widoczna po wpisaniu adresu strony a później po kliknięciu na logotyp tak jak to przeważnie jest na stronach. Poza tym brakuje mi miejsca na inną pozycję menu i to by może uratowało sytuację.

Pozdrawiam

Jac
20-08-2013, 11:15
Możliwości jest kilka. Pomyśl. Możesz przenieść domyślną pozycję strony głównej na przykład do nawigacji umieszczonej w innym miejscu (np. w stopce - przykład: http://www.mykpaczka.pl (http://www.mykpaczka.pl/)).
Domyślną pozycję strony głównej musisz mieć, żeby strona działała prawidłowo. Kwestia tylko, gdzie ją umieścisz, a tutaj masz swobodę działania.

Gall Anonim
20-08-2013, 13:05
@marcinp1984
1.stwórz nowe menu
2.przenieś do niego domyślną stronę startową
3. nie publikuj modułem (menu - struktura - musi być opublikowane)
Przy takim rozwiązaniu masz menu ale nie masz mechanizmu (modułu) - więc pozostaje ono ukryte i takie rozwiązanie określane jest właśnie jako menu ukryte.
Pzdr

marcinp1984
22-08-2013, 16:12
Wielkie dzięki :) Standardowo się okazało że na najprostsze rozwiązania najtrudniej się wpada :)

pedros650
13-06-2014, 19:33
trochę odgrzany kotlet, sposobu Gala Anonima nie bardzo rozumiem, znalazłem natomiast inny prawie dobry sposób, stronę główną w menu ustawiłem jako "Wszystkie kategorie kontaktów - lista".
I wszystko byłoby ok, tylko pojawia mi się nazwa kategorii z komponentu kontakt (korzystam ze standardowego formularza), jak usunę kategorię z kontaktu, to problem jest rozwiązany, lecz nie działa formularz kontaktowy.
Jak usunąć ze strony głównej wyświetlanie tej kategorii? Próbowałem w ustawieniach menu oraz w ustawieniach ogólnych komponentu, nie mogę nigdzie tego wyłączyć. Może gdzieś w plikach usunąć się da tą część kodu?
Ewentualnie bardziej łopatologicznie sposób Gala Anonima.

edit.
Trochę się zagapiłem mój problem dotyczy J! 2.5.22 jeśli to wielki problem to proszę o przeniesienie pytania do odpowiedniego działu.

pedros650
13-06-2014, 21:43
na szybko zrobiłem to na zasadzie tytuł kategorii "." i w stylu dałem mu kolor biały. Wiem że to prymitywne rozwiązanie, liczę że to będzie chwilowe. Dalej czekam na pomoc.

Gall Anonim
14-06-2014, 13:48
Bardziej łopatologicznie to się chyba nie da,
twoje rozwiązanie to kwestia niewyświetlania artykułów na domyślnej
- jeżeli chodzi ci o to właśnie to:
1. blank komponent - ustawiasz element menu na ten komponent i startową
2. warunek w szablonie aby na startowej nie używał pola content
3. ustawienie przeglądu artykułów z powiedzmy wyróżnionych - konfiguracja, głównych - 0, kolumn 0, pozostałych 0, linków 0, paginacja nie, pokaż tytuł nie
- rozwiązanie o które pytał otwierający wątek to strona startowa nie będąca elementem widocznego mechanizmu/modułu menu
all