PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę znaleść z-index prawego menu



bartek1981
20-08-2013, 12:45
Jak w temacie. Chodzi o to, że z-index obrazków wyswietlanych lightboxem ma mniejszą wartość niż z-index prawego menu. W efekcie czego gdy kliknę w obrazek, to prawe menu zasłania mi je.
To jest pacjent: http://www.sds-wilanow.otwartedrzwi.pl/ (http://www.sds-wilanow.otwartedrzwi.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=33&Itemid=18) trzeba kliknąć w galerię, żeby zobaczyć o co chodzi. Oczywiście wiem, że chodzi o zmniejszenie z-index prawego menu. Problem jednak polega na tym, że w css'ach templatki wyszukiwarka nie znajduje w ogóle czegoś takiego jak z-index. Nawet wartości wpisałem i też nie znajduje. Jednym słowem: WTF? W konsoli chrome widać z-index i widać jego wartość. Dlaczego więc css'ach templatki ich nie znajduje?

Bazyl
20-08-2013, 12:53
Witam,

Dodaj do #sidebar pozycjonowanie relatywne i ustaw z-index.

bartek1981
20-08-2013, 17:30
Okej, mam jeszcze pytanie odnośnie twojej odpowiedzi. Klikam prawym myszy w chromce (czyt. np w chromce) i odpala mi się cała treść dotycząca html, skryptów i style css. Jak to jest, że w stylach miałem wartość z-index:9999 tzn. ta właściwość razem z jej wartością GDZIEŚ była a nigdzie w css templatki tej właściwości nie było. Przecież jeśli w tych stylach czegoś nie ma, to tym bardziej nie będzie tego widać w konsoli. Czyli, jeśli w żadnym css'ie nie była ustawiona wartość z-index na 9999, to dlaczego taka wartość pojawiła się w stylach w przeglądarce? Po prostu jakim cudem i sposobem? To jest właśnie dla mnie trochę nie jasne.

Bazyl
20-08-2013, 17:34
Pewnie pytasz o z-index z plików SIG

bartek1981
20-08-2013, 17:41
Wrzuciłem to sobie w google, ale wyskoczyło mi mnóstwo informacji na temat czym otworzyć taki plik. Nie znalazłem jednak informacji o tym czym jest plik sig oraz co on ma wspólnego z joomla 1.5 .

Mogę poprosić o jakiś link? Sobie bym przeczytał o tym.
_____________________________________________

Okej, już się połapałem, że sig to simple image gallery. Jednak to nie wiele wyjaśnia, bo mnie nie chodzi o z-index powiększonego zdjęcia z tej galerii. Mnie chodzi o z-index, który jest ustawiony dla prawego menu, a nie ma go w żadnych stylach. To jest dla mnie nie zrozumiałe.

Bazyl
20-08-2013, 17:54
Czym wyświetlasz menu?
#sidebar nie miała z-index...


Winowajca:
<div class="moduletable">
<div class="ux-menu-container ux-menu-clearfix" id="ariext18_container" style="z-index: 9999;">

bartek1981
20-08-2013, 17:59
He he;-) Tyle to ja się skumałem. Tyle to ja też wiem;-)) Natomiast nie zrozumiałe dla mnie jest: dlaczego w żadnym pliku css templatki nie ma tego: ux-menu-container ux-menu-clearfix" id="ariext18_container ?

Bazyl
20-08-2013, 18:02
Zrozumiesz, jak odpowiesz sobie na pytanie z postu wyżej :)

bartek1981
20-08-2013, 18:33
Okej, więc doszedłem do tego, że odpowiedzi należy szukać w mod_feed (.modultable, czyli ramka modułu). Ale w mod_feed również niczego wyjaśniającego nie znalazłem. Posłuchaj, weź powiedz normalnie o co chodzi, bo inaczej do wieczora tej odpowiedzi będę szukał.