PDA

Zobacz pełną wersję : Rozbudowane statystki, analizy.



kingu80
20-08-2013, 14:43
Witam Serdecznie.
Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale. Zainstalowałem sobie na stronie moduł CoalaWeb Traffic. Ok, fajne narzędzie. Na pewno przydatne. Jednak poszukuję jeszcze jednego modułu, nieco bardzo zaawansowanego. Który pokazywał będzie zarówno unikalnych userów jak i tych co się powtarzają czyli np jeśli user A odwiedził moją stronę 100 razy w przeciągu 1 dnia to żeby był 100 razy odnotowany w statystykach + dodatkowo jak wspomniałem unikalni user-zy jako osobna opcja. Ponadto potrzebuję jeszcze jednej opcji a w zasadzie informacji które podstrony były klikane najczęściej. Takie analizy. Czy jest coś takiego dostępnego? Liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam.

Azot
22-08-2013, 21:38
Piwik jest na tyle zaawansowanym narzędziem do statystyk że być może spełni Twoje oczekiwania.

http://www.joomla.net.pl/375-Piwik-rewelacyjna-bezp%C5%82atna-alternatywa-dla-statystyk-Google#mainContent (http://www.joomla.net.pl/375-Piwik-rewelacyjna-bezp%C5%82atna-alternatywa-dla-statystyk-Google#mainContent)

kingu80
23-08-2013, 22:17
Dzięki Azot. Statystyki rewelacyjne. O to mi właśnie chodziło. Ale coś mi nie działa. Zrobiłem wszystko jak należy, instalacja przebiegła pomyślnie, bez żadnych błędów, dodałem kod śledzący do pliku index.php szablonu którego używam na stronie. I wiem że na stronie na 100% przebywają obecnie 4 osoby łącznie ze mną a w statystykach w czasie rzeczywistym mam niestety ciągle 0 czyli że nikogo na stronie nie ma. Czy w joomli trzeba zrobić dodatkowo coś jeszcze aby to działało?

Jeszcze dodam że po wejściu na stronę, kod śledzący widoczny jest w źródle strony na każdej jednej podstronie zatem pod tym kątem wydaje się być wszystko ok.

Azot
23-08-2013, 23:13
A spróbuj dodać kod śledzący do modułu "Własny html", i uaktywnij na wszystkich podstronach. Wtedy wykluczymy czy kod śledzący poprawnie działa.


Pzdr

kingu80
24-08-2013, 09:54
Wiesz co, okazało się że działa ale nie do końca .... Nie są rejestrowane wejścia gdy wchodzę na stronę przez swojego firefoxa który jest w najnowszej wersji. Jak wejdę z chroma na tym samym komputerze, odwiedziny są rejestrowane. Na pewno nie jest to wina wtyczek ponieważ wyłączyłem wszystkie i jest to samo. Gdy wchodzę z innego kompa wszystko działa, nawet przez ff. Nie wiem co jest grane. Jeśli okaże się że te statystyki nie rejestrują wszystkich wizyt to mnie to w żaden sposób nie urządza bo co mi po takich statystykach które odnotują co drugą albo co trzecią wizytę a w takiej sytuacji nie mam pewności czy rejestracja nie działa tylko w moim przypadku czy też odwiedziny innych też nie są rejestrowane :|.

Azot
24-08-2013, 12:51
oj to mnie zmartwiłeś.... sam od jakiegoś czasu używam tych statystyk. Sprawdź jeszcze sobie tę http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/analytics/visitors/3940 używałem ich od wersji beta do czasu PIWIKA, nie są może tak rozbudowane ale zawsze to coś. Jeśli PIWIK mnie zawiedzie to pewnie wrócę do wcześniejszego ExtraWatch.

kingu80
24-08-2013, 18:10
Już nie trzeba :). Piwik sam zaczął działać. Nie wiem co się stało. Po prostu miałem otwartego piwika, wchodzę poprzez ff na stronę i co widzę? Zaczął mnie widzieć i rejestrować. A nie robiłem zupełnie zupełnie nic. Co było powodem nie mam zielonego pojęcia. Grunt że działa. Wejścia innych też widzę że rejestruje :).

Azot
24-08-2013, 18:16
Niezmiernie się cieszę. Nie zapomnij w PIWIK'u w opcjach konfiguracji wykluczyć swoje wizyty przy pomocy ciasteczek :up:

kingu80
25-08-2013, 00:46
Oczywiście już to uczyniłem. Ale jestem naprawdę pod mega wielkim wrażeniem tych statystyk. Korzystałem już kiedyś ze statystyk google i wiem że mogłem je zastosować i w tym przypadku ale założyłem ten temat ponieważ szukałem czegoś innego. Statystyki google nie były dla mnie zbyt przejrzyste, po prostu mi nie odpowiadały. No i najgorsze w tym że moje dane są przechowywane gdzieś za oceanem. Piwik jest naprawdę genialny i nawet gdyby był systemem płatnym to z pewnością bym za nie zapłacił bo warto. Nie ma chyba sobie równych. No i opcja odwiedzin w czasie rzeczywistym .... Po prostu rewelacja! Dzięki wielkie za podsunięcie tego narzędzia.