PDA

Zobacz pełną wersję : Stabilność Joomli na postgre



patipat
20-08-2013, 21:21
Mam zasadnicze pytanie: Czy Joomla działa stabilnie na Postgresql czy też może ja popełniam jakiś błąd?

Pytam bo np. podczas instalacji nie mogłem zainstalować jęz. polskiego, potem nie mogłem tego dokonać w menadżerze językowym (wyświetlał tylko język angielski i żadnego innego nie chciał wyszukać), wreszcie jak zacząłem gmerać w menadżerze modułów Joomla zaczęła listować jakieś komunikaty błędów.

Chciałbym postawić stronkę na postgre, bo z informacji przeze mnie pozyskanych wynika, że jest bardziej niezawodny, wydajniejszy, bogatszy w funkcje i przede wszystkim ma większy potencjał na przyszłość. Nie za bardzo chcę się ładować w mysql, który jest prawdopodobnie specjalnie upośledzany przez oracle z powodu polityki handlowej. Wolę iść w rozwiązania opensourcowe, które są transparentne, wspierane przez rzesze specjalistów i nie ma tam interesu, żeby limitować rozwój projektu.

Jeśli Joomla nie działa poprawnie na postgre, to muszę wyrazić swoje zdziwienie, że opensourcowa Joomla nie docenia opensourcowego Postgre. Czy są jakieś ku temu powody? A może to jednak wina leży po mojej stronie?

Pozdrawiam