PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczna aktywacja nowych kont



k171
21-08-2013, 12:33
Witam!

1. W ustawieniach globalnych "Użytkownicy" w opcji "Aktywacja nowych kont" mam ustawione "Automatyczna" a mimo wszystko każdego nowego usera musze ręcznie "Włączyć" i "Aktywować"....dlaczego i jak to zmienić?
2. Mam też ustawione, żeby nie powiadamiał mnie mailem o nowym userze...a mimo wszystko przychodzi mi na skrzynke coś takiego: "Mail delivery failed: returning message to sender :

This message was created automatically by mail delivery software.

A message that you sent could not be delivered to one or more of its recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed: ...."

O co tu chodzi? Z góry dzięki za pomoc!

trzepiz
21-08-2013, 13:38
Jeśli masz ustawione "Automatyczna rejestracja" to użytkownik po rejestracji otrzyma email z linkiem aktywującym jego konto. Dopiero po kliknięciu w linka będzie miał aktywne konto.
Jeśli chcesz, aby użytkownik był zarejestrowany i aktywowany zaraz po wypełnieniu formularza rejestracyjnego powinieneś ustawić opcję "Brak" ..

Ponieważ masz problem z wysyłaniem maili, to użytkownicy, którzy się obecnie rejestrują nie otrzymują linka aktywacyjnego - właśnie dlatego musisz aktywować ich "ręcznie".

k171
21-08-2013, 14:06
A jeśli chciałbym zostawić "Automatycznie" czyli przez linka w mailu....to jak rozwiązać problem wysyłania maili?

trzepiz
21-08-2013, 14:26
Sugeruję zapoznać się z opisem http://wiki.joomla.pl/Pomoc25:Witryna_Konfiguracja_globalna#Poczta
i odpowiednio ustawić.

Jeśli masz email w innej domenie niż twoja strona (np: na wp.pl, o2.pl itd) i chcesz wysyłać maile z tego adresu musisz użyć funkcji SMTP i wpisać wszystkie wymagane dane (tak jak do klienta pocztowego Thunderbird czy Outlook). Jeśli masz na serwerze dodany adres email w domenie w której jest strona to możesz użyć funkcji PHP Mail (chociaż ja mimo wszystko nawet dla adresów w domenie witryny zalecam SMTP).

k171
21-08-2013, 16:51
Założyłem maila w domenie...mam juz wszystkie dane (serwery przychodzace i wychodzace itp) i gdzie to teraz skonfigurowac?

k171
21-08-2013, 20:26
Znalazłem...poradziłem...dziękuję za pomoc!