PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z bazą po zmiane języka Joomla 2.5 + virtuemart 2



iopi
21-08-2013, 19:41
Joomla 2.5.4 z virtuemart 2, po zainstalowaniu języka polskiego w Joomla, znikneły mi kategorie w sklepie virtuemart. Jak zmieniam ponownie na j. ang. kategorie pojawiaja się. Nowych kategori w virtuemart dodać nie mogę gdy mam włączony j. ang

komunikat jaki mi się wyświetla na zapleczu VM2 w kategoriach:

vmError: exeSortSearchListQuery Table 'iopix_lena.ugaei_virtuemart_categories_pl_pl' doesn't exist SQL=SELECT c.`virtuemart_category_id`, l.`category_description`, l.`category_name`, c.`ordering`, c.`published`, cx.`category_child_id`, cx.`category_parent_id`, c.`shared` FROM `ugaei_virtuemart_categories_pl_pl` l JOIN `ugaei_virtuemart_categories` AS c using (`virtuemart_category_id`) LEFT JOIN `ugaei_virtuemart_category_categories` AS cx ON l.`virtuemart_category_id` = cx.`category_child_id` WHERE cx.`category_parent_id` = 0 ORDER BY category_name DESC

Gall Anonim
21-08-2013, 20:07
Zanim dodasz jakiekolwiek kategorie instalujesz wszystkie potrzebne języki i dopiero idziesz dalej ....
A tutaj zapewne najpierw były kategorie a potem język
W vm 2 każdy język ma swoje tabele kategorii i poroduktów - tojest przyczyna twoich problemów.

iopi
21-08-2013, 20:30
tak,zgadza się
zainstalowałem więc jeżyk polski, do vm2 i nie mogę dodać kategori ten sam błąd

problem rozwiazany, dodałem jezyk polski w konfiguracj

realismus
12-04-2014, 15:58
Witam. Mam taki problem, że po instalacji VirtueMart z quckstartem w którym jak wiadomo była Joomla i templatka nie mogę dodać kategorii ani formy płatności. Za każdym razem wyskakuje error który uwieczniłem na załączonym screen. Dodam, że na forum VM znalazłem by zaznaczyć na ta TAK w aliasy w unikodzie w konfiguracji globalnej. Jednak zarówno to jak i reinstal VirtueMart nic nie dało. Prosiłbym o pomoc i nakierowanie. 7504Z tego co rozumiem problem jest w bazie danych. Brak tabeli. Czy pomógłby mi ktoś ja utworzyć? Nie robiłem tego nigdy.