PDA

Zobacz pełną wersję : DateTime::__construct(): Failed to parse time string (08 maj 2013) at position 0 (0):



Aissy
24-08-2013, 16:57
Cześć.
No to jak w temacie. Korzystam z joomla 3.1.5. Wgrałem ładny szablon oraz spolszczenie 3.1.4 i gdy ustawiam spolszczenie jako domyślne to moja strona znika, a w zamian pojawia się komunikat z błędem:
DateTime::__construct(): Failed to parse time string (08 maj 2013) at position 0 (0): Unexpected character.
Proszę o pomoc. Dzięki.
Pozdrawiam.

zwiastun
24-08-2013, 17:12
Porównaj dokładnie wpisy w plikach językowych pl-PL.ini i en-GB.ini
DATE_FORMAT_LC="l, d F Y"
DATE_FORMAT_LC1="l, d F Y"
DATE_FORMAT_LC2="l, d F Y H:i"
DATE_FORMAT_LC3="d F Y"
DATE_FORMAT_LC4="Y-m-d"
DATE_FORMAT_JS1="y-m-d"

W polskiej wersji dodano są w pierwszych trzech deklaracjach po d przecinki, możliwe, że to one powodują błąd. Popraw w polskim pliku tak, żeby było, jak powyżej

Aissy
24-08-2013, 17:34
Zrobiłem tak jak piszesz, niestety nie pomogło :(

zwiastun
24-08-2013, 17:40
zmień to samo jeszcze w plikach zaplecza, choć nie wiem, czy to coś da. To są jedyne miejsca, gdzie data jest definiowana w plikach językowych. Może być jeszcze tak, że masz ustawiony format dat w którymś z pól konfigurujących format dat, ale to nie sposób stwierdzić bez dostępu do strony.

Aissy
24-08-2013, 17:43
W zapleczu także zmieniłem, również nic nie pomogło.

Może być jeszcze tak, że masz ustawiony format dat w którymś z pól konfigurujących format dat.
Gdzie mogę to ustawić ^, o ile możesz to jakoś mi określić.

KES
24-08-2013, 18:47
A może w "ładnym szablonie" jest błąd lub w jego plikach językowych ?

Aissy
24-08-2013, 18:52
Pliki językowe szablonu? Co masz na myśli? Chyba są tylko te, które wgrasz + standardowy. Błędu nie ma. Na angielskojęzycznym tłumaczeniu wszystko śmiga cacy.

Gall Anonim
24-08-2013, 21:20
Włącz wyświetlanie błędów, analizę systemu i analizę języka - zobacz co ci wówczas pokaże.

Aissy
24-08-2013, 21:42
Włącz wyświetlanie błędów, analizę systemu i analizę języka - zobacz co ci wówczas pokaże.
Postąpiłem według tego co napisał kolega wyżej, nic konkretnego nie znalazłem oprócz tego:



"15
JDate->__construct()
/home/u356803501/public_html/libraries/joomla/factory.php:508




16
DateTime->__construct()
/home/u356803501/public_html/libraries/joomla/date/date.php:108".



W 108 linii kodu znajduje się to:

"parent::__construct($date, $tz);".

Nic z tego nie rozumiem ;s
~~~~Wciąż potrzebuję pomocy... :)

Aissy
25-08-2013, 00:55
Przed chwileczką zacząłem tłumaczyć podstawowy język w joomli (en-GB) samemu plik po pliku, aż doszedłem do pliku en-GB.ini. Przetłumaczony plik wrzuciłem na serwer i zauważyłem, że wszystkie podstrony są przetłumaczone oraz działają. Natomiast gdy chcę wejść w stronę główną/home to wyskakuje mi ten wyżej wymieniony błąd: DateTime::__construct(): Failed to parse time string (08 maj 2013) at position 0 (0): Unexpected character. Macie może teraz pomysł jak to rozwiązać? Nie działa tylko główna strona, startowa/home.

Aissy
25-08-2013, 01:28
Odkryłem źródło błędu. W pliku en-GB.ini, gdy zmienię którąś z tych linijek:

JANUARY_SHORT="Jan"
JANUARY="January"
FEBRUARY_SHORT="Feb"
FEBRUARY="February"
MARCH_SHORT="Mar"
MARCH="March"
APRIL_SHORT="Apr"
APRIL="April"
MAY_SHORT="May"
MAY="May"
JUNE_SHORT="Jun"
JUNE="June"
JULY_SHORT="Jul"
JULY="July"
AUGUST_SHORT="Aug"
AUGUST="August"
SEPTEMBER_SHORT="Sep"
SEPTEMBER="September"
OCTOBER_SHORT="Oct"
OCTOBER="October"
NOVEMBER_SHORT="Nov"
NOVEMBER="November"
DECEMBER_SHORT="Dec"
DECEMBER="December"

... to występuje ten błąd. Jakieś pomysły?

zwiastun
25-08-2013, 12:29
Odkryłem źródło błędu. W pliku en-GB.ini, gdy zmienię którąś z tych linijek:
Co znaczy: "gdy zmienię którąś z tych linijek?" - przetłumaczysz?
Nie ma potrzeby tłumaczenia plików, są przetłumaczone. Mogła się zdarzyć usterka - próbowaliśmy ją wyeliminować. Bez skutku. Trzeba odnaleźć źródło błędu. A to tkwi chyba w szablonie. Czy po przełączeniu na jeden z wbudowanych szablonów błąd też występuje?

Aissy
25-08-2013, 14:05
Co znaczy: "gdy zmienię którąś z tych linijek?" - przetłumaczysz?

W moim szablonie jest już kilka postów i są do nich przypisane dany utworzenia np. 8 MAY, May,08,2013. Gdy zmieniam którąś linijkę kodu (patrz post wyżej) np.:

MAY_SHORT="May"
MAY="May"

na

MAY_SHORT="Maj"
MAY="Maj"

to strona startowa/home pokazuje błąd (patrz 1 post). Na stronie startowej mam zawarte posty z datą np. 8 MAY, May,08,2013. Inne podstrony normalnie działają, tam gdzie była data May,08,2013, zmienia się na Maj,08,2013.
Wydaje mi się, że dobrze to wytłumaczyłem. Inaczej nie mogę tego określić ;p

zwiastun
25-08-2013, 14:43
Czy po przełączeniu na jeden z wbudowanych szablonów błąd też występuje?

Aissy
25-08-2013, 16:06
Tak występuje.

zwiastun
25-08-2013, 17:15
Link do strony. Jakoś trudno uwierzyć, że setkom czy może nawet tysiącom użytkowników J! 3.1.5 nie zdarza się ten problem, a Tobie się zdarza także ze standardowym szablonem.

Aissy
25-08-2013, 17:37
Tzn. Nie wiem już jak to jest u mnie ze standardowym szablonem. Ustawiam go jako domyślny, automatycznie aplikuje kilka kolumn z innego szablonu. Wygląda to niezbyt estetycznie, przynajmniej nie tak jak powinien wyglądać standardowy szablon, jednakże jak pisałem wyżej nie działa mi strona główna na nim też.
Tutaj załączam link do strony wraz z wgranym szablonem (niestandardowym). Po kliknięciu w home - strona pada.
http://murebirth.fresh.yt/index.php/typography

zwiastun
25-08-2013, 20:06
1. Komunikat, niestety, wedle informacji, jakie wyczytałem w Internecie,... nie odnosi się w ogóle do funkcji daty/czasu. Odnosi się do ścieżek i uprawnień katalogów, dokładniej katalogów /tmp i /log. Sprawdź czy są poprawne, sprawdź czy mają ustawione uprawnienia 755.
2. Jeśli tu jest OK, sprawdź takie rozwiazanie:

1. Przejdź do plugins/system/yt/includes/libs/yt-minify.php
2. Przejdź do wiersza

$this->optimizeFolder = $app->getTemplate(true)->params->get('optimizeFolder', 'yt-assets');
3. Zastąp go kodem


$this->optimizeFolder = $app->getTemplate(true)->params->get('optimizeFolder', 'yt-assets');
$this->optimizeFolder = JPATH_ROOT.'/'.$this->optimizeFolder;

Aissy
25-08-2013, 21:34
Chmody są w porządku. Co do 2 Twojej opcji to moja ścieżka urywa się w tym miejscu plugins/system/... <-- nie posiadam dalej w/w plików/folderów. Szukałem po innych folderach w plugins/system/, ale nic. Nie będę miał tłumaczenia dat na stronie startowej. Trudno... myślę, że jakoś to przeżyję ten błąd. Z czasem może rozwiążę ten problem. I tak dzięki zwiastun za chęci pomocy! :)