PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dostępem grup użytkowników



mikrej
25-08-2013, 14:43
Witam. Mam problem z nadaniem uprawnień dostępu dla poszczególnych grup użytkowników.

Joomla wersja 3.1.5 Stable
Mam trzy grupy użytkowników:
- Administrator
- Zarejestrowani
- Goście

Łatwo się domyślić jakie powinni mieć uprawnienia.

Goście – chcę żeby widzieli tylko nieliczne artykuły i pozycje menu
Zarejestrowani użytkownicy – by widzieli większość rzeczy na stronie ale żeby nie mogli edytować
Administratorzy – widzą wszystko i mogą edytować z poziomu witryny

1) W tej chwili niestety na witrynie napis „Dostosuj” pojawia się dla Administratorów i dla Zarejestrowanych (Goście tego nie widzą)

6929

2) Artykuł, który powinien być widoczny tylko dla Administratorów widoczny jest dla wszystkich grup

6930

A oto ustawienia jakie zrobiłem dla poszczególnych grup użytkowników:

6931

6932

6933

6934

6935

6936

6937

6938

Jak myślicie, co ustawiłem nie tak?

zwiastun
25-08-2013, 14:58
A możesz napisać, po kiego grzyba, cokolwiek ruszałeś w uprawnieniach?
To, co chciałeś osiągnąć, czyli:
* Goście – chcę żeby widzieli tylko nieliczne artykuły i pozycje menu
* Zarejestrowani użytkownicy – by widzieli większość rzeczy na stronie ale żeby nie mogli edytować
* Administratorzy – widzą wszystko i mogą edytować z poziomu witryny
nie wymaga żadnych zmian w systemie uprawnień. Należy tylko określić odpowiednio poziomy dostępu do poszczególnych elementów zawartości witryny

mikrej
25-08-2013, 15:36
To co chciałem osiągnąć to więcej grup użytkowników i wtedy właśnie się zakręciłem. Teraz wróciłem to podstawowej wersji podziału użytkowników i dlatego piszę tutaj z prośbą o pomoc a dalsze grupy już będę dodawał na bieżąco.

zwiastun
25-08-2013, 17:13
Niestety, nie wróciłeś do podstawowej wersji struktury uprawnień, wbrew temu co piszesz. Nie wiem tez, co rozumieć przez "właśnie się zakręciłem" - powtarzam raz jeszcze, standardowe ustawienia w pełni zaspakajają Twoje przedstawione tutaj potrzeby.