PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytań



sylkasylka
06-02-2007, 11:50
Witam
Mam postawioną joomle na wirtualnym serwerze krasnal i mam kilka pytań:

Czy robiąc stronę na swoim komputerze będę mogła bez problemu przenieść zawartość na inny serwer i jak to zrobić? (Serwer przez fttp + własna domena)
Czy mają miejsce na jakimś serwerze żeby nie wdawać sie w dyskusje na temat zmiany różnych parametrów mogę wgrać sobie na serwer np. krasnala i w ten sposób udostępniać stronę? Jeżeli tak to jak to technicznie załatwić? (Serwer przez fttp + własna domena)
Czy mając joomlę mogę mieć jakby dwie strony jedna udostępnioną a druga do testów? Czy z tej testowej można będzie przenosić jakiś element na ta właściwą bez zmiany całej reszty?
Zainstalowałam komponent garycookbook 2.1 i niestety nie mogę nic z nim zrobić. Pokazuje mi komunikat ze plik polish.php musi mieć ustawione prawo do zapisu. Jak mam to zrobić mając joomle na krasnalu? I jeszcze jeden kłopot z tym komponentem mam go w wersji angielskiej mimo ze powinna być po polsku jak to przestawić.
Jak jest różnica pomiędzy php4 a php5 ?Poproszę o instrukcje łatwe do przyswojenia :) . Z góry dziękuję na pomoc.

Alternativestudio
06-02-2007, 18:08
witaj
po kolei na Twoje pytania:

1 Tak możesz przenosić stronę na serwer wirtualny, ale musisz zadbać o poprawną konfiguracje serwera (krasnala) szczególnie chodzi o ustawienie poprawnego kodowania bazy danych czyli serwera SQL który wchodzi w skład krasnala. Ważne jest też o zadbanie poprawnej konfiguracji phpMy Admin.
[o przenosiny calego skonfigurowanego serwera z locala zapytalbym jakiegos admina od apaczy - nie wszystko co sie DA_zrobic_tak NALEZY_zrobic_tak -> offtopic]
2 jeśli dobrze rozumiem to chcesz przenieść ten serwer na serwer wirtualny ? - nie, nie możesz, możesz przenieść tylko pliki źródłowe joomli. Co prawda mając stałe IP możesz udostępnić swoją stronę na krasnalu dla świata ale nie polecam :) zagadnienia administracji konfiguracji bezpieczeństwa
[jak wyzej, przeniesienie Joomla jest opisane na forum (skopiuj pliki transferuj baze, ustaw konfiguracje)]
3 Tak możesz będziesz nadgrywać pliki czy moduły nadpisane zmienione na lokalnym, lub aktualizacje tabel bazy danych poprzez zewnętrzny program menager SQL ale to dla bardziej zaawansowanych użytkowników i na serwery typu home progreso netia gdzie jest możliwość wejścia klientem SQL na bazę
[mozliwosc wejscia do bazy danych przez phpMyAdmin posiada kazdy szanujacy sie hosting, w razie czego jest komponent com_php_myAdmin]
4 Prawa do zapisu na lokalnym serwerze ustawiasz jak prawa do plików windows czyli klikasz myszką i wybierasz opcje z karty edycji tylko do odczytu
[pod warunkiem ze masz poprawnie ustawione prawa wlasnosci plikow appache/php]
5 odysłam do źrodeł o PHP to temat zaawansowany i szeroki jak rzeka :)

[edit: Rybik] "edytuje zeby nie bylo bajzlu"

edit :

rybik EDYTUJESZ POSTY NIE POTZREBNIE wprowadzasz zamieszanie (moje zdanie)

[mozliwosc wejscia do bazy danych przez phpMyAdmin posiada kazdy szanujacy sie hosting, w razie czego jest komponent com_php_myAdmin] -- nie o tym pisałem napisałem o wejściu poprzez menager SQL program zewnętrzny np SQLFRONT

druga sprawa nie pisałem o przeniesieniu joomli tylko plików źródłowych serwera

teraz to się zrobiło masło maślane

Rybik
07-02-2007, 03:54
- dla Joomla postaw php 4.x i MySQL 4.x a o roznice pytaj na forach PHP
- to co pojdzie na localu pojdzie tez na wirtualnym dedykowanym i kazdym innym - szczegoly doczytaj
- majac miejsce na jakims serwerze zapytaj o to admina jakiegos serwera, ja mam konto na republice i nie chca sie zgodzic a za 20PLN rocznie mam na xxx i daja mi wszystko co chcę
- jezeli nie masz ochoty wdawac sie w dyskusje o ustawienia to moze bez dyskusji spisz niezbedne parametry z linka ktory podam na koncu, bezkompromisowe podejscie nie nalezy do zalet webmastera
- nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na pytanie o przenoszenie, ale sama idea jest slepa uliczka, w joomla mozesz wstawiac tresc i jej nie publikowac lub publikowac tylko zarejestrowanym, wiec logujac sie na front strony mozesz widziec co innego niz niezalogowany - rozwiazuje to kwstie podgladu
- w kwestii strony docelowej i produkcyjnej mozna zawsze transferowac pliki z jednego katalogu do drugiego (szablony graficzne np.) oraz importowac baze danych z innej Joomli ... szczegoly doszperac albo przemyslec temat po miesiacu uzywania Joomla
- mozliwosc zapisywania plikow na serwerach prosze doczytac w instrukcji tychze pod haslem CHMOD, lub "file owner"

... od 4 lat wszystkie operacje z Joomla wykonuje online a 3/4 forum zapelniaja posty ze przenosiny z locala wysypaly polskie znaki w bazie danych albo ze darmowy serwer zle chodzi. Za cene 1-2 flaszek mozna miec przyzwoity serwer z nieograniczoną liczba baz danych i transferem 10GB - wymagania:
http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/417/26/

Jak ktos bardzo potrzebuje to moge sie podzielic hostingiem, jak sie uzbiera wiecej to moze kiedys wezme jakis pakiet resellerski.